субота, 31 грудня 2011 р.



Сенсаційні знахідки археологів повертають Дніпропетровськ до норми
Професор Ірина КОВАЛЬОВА: "Знищивши джерела, ми не зможемо розв’язати проблем нашої історії. Історичні джерела треба захистити”.
Родовід Дніпропетровська — одного з найбільших міст України — викликає бурхливі дискусії. Досі його заснування пов’язували з різними указами цариці Катерини. Якщо столітній ювілей Дніпропетровська відзначали 1887 року, то його двохсотліття — 1976-го. На довершення — нинішні власті Дніпропетровська перенесли День міста з травня на вересень, остаточно заплутавши городян. Плутанина стала настільки очевидною, що надає привід для жартів.
Вочевидь, що своє авторитетне слово мають сказати історики, але й їм важко винести остаточний вердикт. Лише останніми роками завдяки подвижницькій роботі археологів Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара питання про історичне коріння Дніпропетровська почало знаходити наукову доказову базу. Матеріал для цього надають розкопки Новобогородицької фортеці на східній околиці Дніпропетровська — пам’ятки, значення якої ще належить оцінити. Керує археологічною експедицією доктор історичних наук, професор Ірина Федорівна КОВАЛЬОВА — відомий учений, талановитий педагог, авторка сотень наукових публікацій і чудових мемуарів.
За загальним визнанням випускників ДНУ, їхня дорога в професію історика починалася з блискучих лекцій і семінарів Ірини Федорівни. Сьогодні професорка Ковальова очолює науково-дослідну лабораторію археології Подніпров’я. Її заслуги у сфері освіти і науки відзначено численними нагородами, зокрема орденом княгині Ольги III ступеня і званням «Почесний професор ДНУ».
— Ірино Федорівно, чому увагу археологів привернула Новобогородицька фортеця?
— Причина — важкі 90-ті роки, коли не стало бюджетних коштів для проведення студентської практики. І тому нам необхідно було знайти об’єкт, розташований близько до міста, де ми могли б не розбивати табір, не організовувати харчування, а студенти могли б приїхати й виїхати на маршрутці. Із цією метою я попросила мого колегу Володимира Миколайовича Шалобудова уважно оглянути ділянку в Самарському районі Дніпропетровська.
Про те, що там є фортеця, я знала з архівних матеріалів. Виявилось, що майданчик не забудований і межує просто з селищем Шевченка. Місцеві жителі навіть не здогадувалися, що поряд є археологічний об’єкт, і були дуже здивовані. З’ясувалося, що на поверхні прекрасно збереглися укріплення — значні земляні вали, залишки редутів. Досить чітко виявляється внутрішнє планування і ворота, що вказують напрямки доріг.
Фортеця стояла на мисі, який з одного боку омивається Самарою, а з іншого — невеликою річкою Кримкою. Вся ця місцевість здалася дуже перспективною для розкопок. Першим, до речі, звернув увагу на Новобогородицьку фортецю відомий історик Д. Яворницький.
— Що вдалося знайти вашій експедиції?
— Навіть при поверховому огляді були виявлені фрагменти кераміки і виробу з металу. 2001 року на території фортеці проводилася студентська практика, й ми отримали підтвердження, що є культурний шар, який належить до XVII — XVIII століття. Через рік почала працювати наша експедиція. Спочатку ми збиралися визначити розміри Новобогородицької фортеці й з’ясувати, що їй передувало. Це те, що ми називаємо стратиграфією — послідовністю нашарування культурних шарів.
Вже 2002 року були отримані цікаві знахідки. Ближче до берега Самари ми виявили землянку періоду будівництва Новобогородицької фортеці. Із писемних джерел відомо, що будівництво велося в 1686 — 1687 роках. Окрім землянки, знайшли кілька господарських ям, що доводило розвинене життя у фортеці було. Тоді ж у південно-західній частині мису ми виявили залишки шарів більш раннього, ніж козацька епоха, періоду.

Загальний вигляд Богородицького міста наприкінці XVII ст. Малюнок-реконструкція Ірини Ковальової.
Мис, де розташована фортеця, домінує на місцевості. За висновком геологів, навіть у період танення льодовика він не затоплювався і завжди був придатний для проживання. Завдяки цьому ми дістали можливість відстежити його історію від кам’яної епохи — мезоліту і неоліту — на дюнах, які було утворено річкою в міру її відходу в сучасне русло. Надалі ми виявили пам’ятки бронзового століття, яке представлене не лише поселеннями, а й похованнями, характерними для нашого степового краю.
Вдалося також віднайти дуже рідкісний об’єкт — металургійний центр, що належить до Черняхівської культури III — IV століть н.е. Це — горни, в яких «варили» залізо. Прекрасно збереглися їхні частини, залишки збагаченої руди, злитки сиродутного заліза — криця. Ділянка виділена кам’яною огорожею і мала легкі споруди. Металургійні комплекси цього періоду в Україні — дуже рідке явище. У одній лінії ми налічили шість горнів. Останній із них виявили у вириві берега, вочевидь, усе інше «з’їла» річка. Ще один горн зіпсували місцеві жителі, але це проза нашої роботи.
І весь цей час експедиція збирала матеріал козацького часу. Нам неабияк пощастило — знайшли перстень, який ми вважаємо адміністративною печаткою раннього козацького поселення, що існувало ще до будівництва Новобогородицької фортеці. Назва цього поселення — Самарь. Відомо воно із грамоти польського короля Стефана Баторія, яка в XVI столітті була видана низовим козакам на їхнє володіння. Серед цих володінь називалося й «містечко старовинне Самарь з перевозом». Цей перевіз ми теж знайшли — він добре зберігся. Річ у тім, що в цьому місці дуже крутий берег, який перерізувався спуском. Спуск мав гранітний вистіл, що йшов у воду.
Ми звернулися по допомогу до дніпропетровських дайверів, які організували пошукові роботи, причому — в зимовий час, коли вода була світлішою. Виявилось, що вистіл продовжується й під водою. Так сталося тому, що рівень води в Самарі піднявся після будівництва Дніпрогесу. Згори мис теж досліджували — на аерофотозйомці, зробленої з мотодельтаплана, помітні межі між земельними ділянками та садиби, які раніше були на березі. Видно навіть дороги, якими їхали до перевозу.
Адміністративна печатка у вигляді персня, про яку я говорила, має скляну вставку. На ній є гравіювання невеликої фортеці — дві надвратні вежі з флюгерами або коньками на дахах, ворота, а на площі, захищеній частоколом, — будівлі, які схожі на козацькі курені, як їх описує академік Д. Яворницький.
— Чому ви вважаєте, що це адміністративна печатка?
— По-перше, на ній зображено фортецю. По-друге, над фортецею орел — польський герб, що поєднується з грамотою С. Баторія. По-третє, перстень роз’ємний, щоб його могла одягнути будь-яка людина, що обіймає посаду. Найголовніше — ми отримали зачіпку для пошуків шару старішого, ніж шар Новобогородицької фортеці. Підтверджуються поодинокі згадки в історичній літературі про самарських козаків, або військових людей, які проживали на рубежах України й билися з кочівниками.
Крім того, ми знайшли мідні монети, що належать до ще більш раннього періоду. Вони доводять, що перевіз існував і за часів Золотої Орди. Можливо, і поява першого поселення на місці Самарі можна віднести до того періоду. Адже відомо, що золотоординці дуже опікувалися станом доріг, ямською службою і перевезеннями. У Самарі ми також знайшли пізніші монети польського короля Сигізмунда Першого, монети зі Швеції, Бранденбурга, а також численні товарні пломби.
— Вочевидь, це свідчить про те, що там була митниця?
— Абсолютно правильно. Містечко Самарь — це не просто перевіз, тут пролягали торговельні шляхи. Свинцовими пломбами позначали штуки тканини, а головною споживаною тканиною тоді було сукно. І ось на території Самарі ми виявляємо пломби західноєвропейського походження. У нас є пломба Гданська 1524 року, голландська, англійська і декілька пломб Нюрнберга, причому над замком цього німецького міста — напис на івриті. Судячи з усього, пломба належить єврейській торговельній общині.
До цього ж часу належить виявлена нами корчма, що стояла поряд з перевозом. Її розкопки ще не завершено. Ми розкрили лише основне приміщення, але припускаємо, що поряд є погріб-льодовик, адже холодильників тоді не було. Знайшли також гирі для зважування, величезну кількість усіляких пляшок, причому не лише місцевого виробництва. Одна із наших колег торік захистила по старовинному склу Самарі та Новобогородицької фортеці кандидатську дисертацію.
Ще один курйозний факт — у корчмі ми знайшли половину копійки, а другу — на території фортеці. Збіглися вони ідеально. Вочевидь, їхній господар побував у прибережній корчмі, яку пізніше спалили в період будівництва Богородицької фортеці.
— Чому на місці козацької Самарі з’явилася Новобогородицька фортеця?
— Це був опорний пункт царизму на землях козацьких вільностей. Те, що поляки зробили, побудувавши Кодак на правому березі Дніпра, то російський уряд — на лівому. Будівництво почалося за часів «троєцарствія» дітей царя Олексія Михайловича — Петра, Іоанна та Софії. Новобогородицька фортеця повинна була перешкодити ходінню козаків у Лівобережну Україну та на Дон, оскільки верхів’я Самарі підходять до Сіверського Донця. Оскільки Богородицька фортеця вже існувала на півдні Росії, в Україні побудували Новобогородицьку.
Гетьман Мазепа взявся за справу енергійно. На зведення фортеці зігнали селян-лопатників із Лівобережної України. Будівництвом керували іноземні інженери. Матеріали про це є в московських архівах і працях академіка Д. Яворницького. До речі, з писемних джерел відомо, що Мазепа у фортеці мав власну хату. Вона вказана на одному з креслень. Планування фортеці в цілому збереглося. Першими її жителями стали опальні московські стрільці, та пізніше в складі гарнізону переважали вихідці з Лівобережної України — з Полтавського, Миргородського, Прилуцького полків. Навіть серед офіцерів ми бачимо представників козацької старшини.
Фортецю було забудовано дуже тісно. Сьогодні від наземного житла залишилися лише підлоги і основи печей, тому що садиби пізніше були розорані під городи. А ось землянки збереглися добре і дають нам багатий матеріал. Зсередини вони обшиті корабельною дошкою. Жити в таких землянках було тепло, а зими тоді були значно холоднішими за нинішні. У першій же з них ми виявили чудову піч, прикрашену кахлями з квітковим і килимовим узором. Схоже, що цей кахель із Полтавщини — з Опішні. Російської кераміки дуже мало. Натомість українських глечиків безліч, і трапляються чудові глиняні сковороди, які називали латками. У кожній з них — вузька трубка, куди вставлявся дерев’яний держак, щоб руку не обпекти.
Чудові також сільниці й вироби зі скла — цукорниці, вази. Є фарфор — саксонський і берлінський. Голландські курильні трубки. І багато пляшок з-під рейнських вин — вочевидь, життя в гарнізоні було небагатим на розваги. В одній із землянок видно, що офіцери займалися стріляниною по пляшках. Жінки у фортеці теж були, але переважно «бранки» — татарські полонянки, судячи зі знайдених прикрас. Не раз ми виявляли дивні поховання безпосередньо в землянках, і лише пізніше стало зрозуміло, що це жертви епідемії чуми.
У нинішньому сезоні ми знайшли чоловіка, з якого його сучасники побоялися зняти чоботи і взяти гаманця, що був наповнений мідними та срібними монетами. Ми теж були стривожені, та медики нас заспокоїли, що загрози зараження через три століття немає. Вміст гаманця поміняв наші уявлення про грошову систему початку XVIII століття. Цікавою знахідкою стала також копія Великої печатки московської митниці. Адже Новобогородицька фортеця була не лише прикордонним форпостом, звідки війська здійснювали походи на Крим, а й важливим торговельним центром.
1711 року за умовами Прутського миру з Туреччиною укріплення Новобогородицької фортеці було зруйновано. Але як населений пункт вона продовжувала існувати, й життя в ній не припинялося. 1776 року фортеця стала форштадтом Катеринослава-1, який почали будувати поряд, — де злиття річок Кильчень і Самара.
— Чи змінюють ці відкриття наші уявлення про історію Дніпропетровська?
— Новобогородицька фортеця — це унікальна пам’ятка. Результати розкопок доводять, що відлік історії Дніпропетровська можна вести з козацької епохи, а не з указів імператриці Катерини Другої. Я розумію, що існує два підходи — за офіційними указами і по реальному існуванню населеного пункту. Але, на мою думку, останній важливіший, ніж паперовий підхід. Адже насправді просліджується історичний ланцюжок: козацьке містечко Самар — Новобогородицька фортеця — місто Катеринослав-1 і Катеринослав-2, він же Дніпропетровськ. Коріння нашого міста йде вглиб століть. Унікальність самого місця розкопок в тому, що це — незабудована територія, де збереглися культурні шари з прадавніх часів.
Якщо взяти інше історичне місце в околицях Дніпропетровська — Старий Кодак, — де ми недавно проводили польові дослідження, то можна сказати, що там вже відбулася неконтрольована забудова. Найчастіше власники земельних ділянок не дозволяють проводити розкопки, й через рік-два тут нічого не залишиться, все знищать. На відміну від Кодака, Новобогородицька фортеця, як археологічний об’єкт — майже в ідеальному стані. Але вона може загинути, якщо хтось вирішить звести там елітне селище, а такі спроби є. Наступає на місце розкопок і місцеве кладовище. Я розумію людей, які хочуть ховати своїх близьких поряд з іншими родичами. Але коштовну пам’ятку археології слід захистити.
Мені неодноразово доводилося виступати з цього приводу, й місцева влада начебто погоджується й навіть допомагає. Проте далі цього справа не йде. Зараз нам доводиться закопувати розкопані об’єкти задля їхнього збереження, інакше незабаром там буде звалище сміття. А можна було б вчинити по-іншому. Фортеця має стати чудовим туристичним об’єктом, який розташован у парковій зоні. Дістатися туди можна як по шосе, так і по воді. Мінімум підготовчих робіт — і можна проводити екскурсії. Історичний туризм процвітає у всьому світі. У Швейцарії, наприклад, люди приїжджають на знамениті пальові поселення — там усе дуже добре організовано.
Є приклади і в Україні — в Харкові запроваджено проживання туристів у черняхівському поселенні. А в Дніпропетровську цим нема кому зайнятися. Колишнє законодавство жорстко вимагало, щоб будь-якому будівництву передували археологічні розкопки з відрахуванням певного відсотка від вартості проекту. Зараз нічого цього немає. Все робимо власним коштом. Інколи допомагають люди, небайдужі до історії рідного краю, але цього явно недостатньо.
Нині навіть Інститут археології НАН України працює в основному за іноземні гранти. Тим часом у результаті розпаювання земель у приватній власності опинилися стародавні кургани й інші археологічні пам’ятки, які простояли тисячі років. Незважаючи ні на що, їх частенько заорюють. Відбувається щось жахливе: ще трохи — й ми втратимо неоціненну спадщину. І це при тому, що величезну кількість проблем нашої історії не вирішено, та й як їх можна вирішити, якщо історичні джерела знищують.
Вадим РИЖКОВ
«День» 


    Главной причиной падения рейтинга власти является сама власть. «Регионы» — это типичные «временщики», которые заполняют пустоту, возникшую вследствие нашей многолетней политической автаркии, считает писательница Оксана Забужко.

    «Наверх их вынесли два фактора: психологическая усталость общества от нарастающего истероидного кавардака 2008-2010 гг. плюс нехватка сколько-нибудь вменяемой альтернативы. На этом легко подняться, но трудно удержаться, — а за два года «новая-старая власть» не только не получила в стране социологически базовых «точек опоры», а, наоборот, ухитрилась, с грацией слона в посудной лавке, собрать на себя весь возможный негатив», — сказала О.Забужко в комментарии ZN.UA, сообщаетЦензор.НЕТ.

    СМОТРИТЕ НА Цензор.НЕТ: Украина сможет договориться с Россией по газу только после 2019 года, - Соколовский. + ВИДЕО.

    По ее мнению, ближайшая историческая параллель здесь — это Россия летом 1917 года с ее Временным правительством. «Тогда, напомню, съезд Советов принял решение о „преждевременности революционных действий“, мол, нет пока в России партии, способной взять власть (в Украине ее тоже пока, по состоянию на сегодня, нет, есть только хорошие шансы для гражданской консолидации!). С криком „Есть такая партия!“ Тогда выскочил Ленин, и чем это закончилось, все мы помним, — до сих пор откашляться не можем», — отметила писательница.
    «Штука в том, что, пока „нет такой партии“, до тех пор смена власти в Украине реально возможна только путем прокремлевского путча. И грубой ошибкой было бы считать, будто Кремлю нужна во главе Украины „просто“ марионетка, — Кремлю, впервые за 20 лет загнанному в угол, уже нужна «Украина в огне», не больше и не меньше. И можно не сомневаться, что в следующем году он упорно будет над этим работать», — рассказала О.Забужко.

    пʼятниця, 30 грудня 2011 р.

    Свою подпись в защиту Тимошенко поставила Лина Костенко « Новости | Цензор.НЕТ

    Свою подпись в защиту Тимошенко поставила Лина Костенко « Новости | Цензор.НЕТ

    Янукович не чувствует себя украинским президентом. Скорее генерал-губернатором РФ, - Парубий « Новости | Цензор.НЕТ

    Янукович не чувствует себя украинским президентом. Скорее генерал-губернатором РФ, - Парубий « Новости | Цензор.НЕТ

    "В СССР инвалидов нет!..". Навряд чи ви колись читали подібне

    Вахтанг Кіпіані _ П'ятниця, 30 грудня 2011
    Версія для друкуКоментарі10

    Справжнім концтабором, радянським Бухенвальдом, називали інвалідний табір у селищі Макорти Софіївського району Дніпропетровської області – "Угробиловка там настоящая: ни лечения, ни жратвы. Изобьют до смерти в ШИЗО, а запишут, что повесился".
    Що читаємо? Рідкісну книгу, випущену двадцять п’ять років тому в Лондоні. Ім’я автора, Валерія Фефелова, мало комусь щось говорить, але його праця "В СССР инвалидов нет!.." (видавництво "Overseas Publications Interchange Ltd", 1986) є унікальним документом часу. Навряд чи ви колись читали подібне.
    Спогади звичайного радянського інваліда є свідченням "о миллионах людей, бесправных и униженных той системой, в которой они родились, выросли и существуют". Варто прочитати, якщо вже не книгу, а цей огляд, тим, хто зберігає ілюзії щодо суті "найгуманнішої в світі" комуністичної держави.
    Що цікавого? Пару слів про оповідача. Валерій Фефелов народився в 1949 році в містечку Юр’єві-Польскому Володимирської області. Працював кіномеханіком та електромонтером. У 1966 році майстер скерував його працювати на лінію електропередач, яку, чомусь, забули знеструмити. Як наслідок – удар струмом, падіння і перелом хребта. Відтак – життя на інвалідному візку.
    Зіткнення з реальністю, неможливість захистити свої права змушує Валерія разом із кількома друзями в 1978 році створити першу в СРСР "Инициативную Группу защиты прав инвалидов".
    Реакція влади була доволі передбачуваною – обшуки, шантаж, затримання. Фефелова як найбільш активного, в травні 1982-го було звинувачено в "спротиві представникам влади". Йому загрожувало ув’язнення до 5 років, але комусь у КГБ прийшла в голову ідея виставити дисидента за кордон. Мовляв, немає людини – немає проблеми. Федеративна Республіка Німеччина погодилась прийняти інваліда.
    "Кто из нас жил в России после войны, мог видеть во всех общественных местах (на вокзалах, рынках, площадях) изувеченных во время только что окончившейся войны калек в дырявых обносках, нередко с орденами и медалями на груди, обреченных теперь на нищенство, полуголодных.
    Эти бездомные герои просили милостыню у тех, кому они завоевали мир. И вот их вдруг не стало, улицы были очищены от их жалкого вида, и мало кто задумывался, куда они исчезли.
    Рассказывают, что Сталин, однажды проезжая по послевоенной Москве в автомобиле, выразил неудовольствие по поводу множества инвалидов на улицах. Это было "понято" его подчиненными, что и явилось одной из причин выселения бездомных инвалидов из Москвы...".
    Після війни діяли кілька концтаборів, де утримували нещодавніх фронтовиків. З найбільш відомих – Спаська інвалідна колонія неподалік Караганди, на 15 тис. осіб, і острів Валаам, що на Ладозькому озері. У Спаську – 11-годинний робочий день і щоденні марш-кидки по 12 кілометрів до каменоломень. Причому, часто в літній робі, інвалідам "не положено" видавати зимовий одяг, адже вони де-юре значились у документах як "не работающие".
    Невідомий солдат. Війна забрала у нього руки, ноги та слух. Він міг тільки бачити... Малюнок Геннадія Доброва
    У 1956 році відбулася перша демонстрація за права інвалідів на 30 мотовізках перед будівлями ЦК КПРС і Моссовєта. У 1973 році Василь Голубєв і Ірина Виноградова, інваліди з Іванова, вирішили створити Всесоюзне товариство інвалідів з порушенням функцій руху, то їх викликали в КГБ, де категорично наказали припинити розсилати анкети можливим членам, адже це в компетенції держави та її органів.
    Заступник міністра соціального забезпечення з промовистим прізвищем Солдатенков наказав навіть думки відігнати – "Тут один уже хотел организовать инвалидное общество. Если бы вы знали, что с ним сделали, вы бы его судьбе не позавидували!".
    Автор пише не тільки про себе. Інший нещасний, Файзулла Хусаїнов з татарського міста Чистополь, отримав травму хребта на підприємстві. Лікарі поставили діагноз, що він проживе не більше тижня, "но шли недели, месяцы, а он не умирал". У нього на очах помирали сусіди по лікарняній палаті, причому не від параліча, а через відсутність догляду, жахливі пролежні – "сутками лежали они мокрые при открытых форточках, а постели меняли только перед обходом врача".
    Хусаїнов 14 років писав листи в усі можливі інстанції з єдиним проханням – поміняти квартиру на третьому поверсі на таку ж, але на першому, і бажано з телефоном...
    Радянська влада, яка ледве не щомісяця запускала в космос кораблі, годувала мільйонами доларів половину диктаторів і терористів світу, тут була безпорадна. А місцеві "слуги народу" тільки насміхалися з Файзулли – "пиши, пиши, хоть каждый день пиши". Ще й погрожували "только хуже будет".
    У Президії Верховного Совєта СРСР чоловікові спочатку сказали, що оскільки всі закони на його боці, проблема буде вирішена "незамедлительно". Обдурили, бо потім, коли він з надзвичайними проблемами знову дістався столиці, розмова була недовгою: "ты все законы знаєш, вот и добивайся их исполнения у себя в Чистополе, а сюда нечего ездить… разговаривать нам с тобой не о чем".
    Далі йде страшна розповідь як людина не могла перейти через вулицю Горького в Москві через пішохідний перехід (пандусів, звісно, не було), а люди відвертались і не бажали допомогти. Хусаїнову довелося чекати ночі, щоб порожньою вулицею перебратись на протилежний бік і потім, повністю знесиленим, дістатись прокуратури СРСР, звідки його теж "попросили".
    Радянські візки вагою до 37 кілограмів видавались на 5-7 років. Вони не пролізали в ліфт. Їх не можна було скласти, тому не можна було вирушити в дорогу. Без допомоги сторонньої людини не можна було перетнути навіть найменшу перешкоду і навіть самостійно сісти на неї – "она отъезжает и инвалид оказывается на полу".
    Колишня фронтова радістка Юлія Єманова. Малюнок Геннадія Доброва. Більше тут - http://www.liveinternet.ru/users/takova-zhizn/post164297264/
    На запитання, чому на вулицях так мало людей на візках чи милицях, один функціонер бовкнув – "Здоровые люди не привыкли к виду инвалидов". А їх не тисячі, а мільйони. За неофіційною статистикою, в Радянському Союзі тоді – близько 3 мільйонів інвалідів, прикутих до ліжка чи візка.
    В СРСР було півтори тисячі будинків інвалідів, де, як пише Фефелов, вони були"замурованы". Їм офіційно було заборонено мати дітей. Вища освіта – майже нереально, "у нас институт, а не инвалидный дом" - типова відповідь адміністрації.
    Єдине джерело існування – пенсія, яка нараховувалась пропорційно трудовому стажу. А якщо такого не було, у інвалідів дитинства, – це 25-30 рублів. Тоді як середня зарплата по країні складала 177 рублів.

    Теоретично можна було потрапити на лікування на захід. Один робітник з підмосковного міста Троїцька, витрачав час, оббиваючи кабінети чиновників, поки не почув: "Мы никогда не позволим Западу наживать политический капитал на лечении вашего ребенка, даже если ребенку это будет стоить жизни".
    Справжнім концтабором, радянським Бухенвальдом, називали інвалідний табір у селищі Макорти Софіївського району Дніпропетровської області – "Зря ты рвешься, земляк, в этот крематорій! Угробиловка там настоящая: ни лечения, ни жратвы. Эти гады, на оборот, стараються на тот свет отправить, но без шума, чтобы все было шито-крыто: изобьют до смерти в ШИЗО, а запишут, что повесился". Начальник табору Годинник казав в очі нещасним – "Вы досадный балласт нашего общества".
    Описується історія Борислава Москаля з Бережанського району Тернопільської області. Його помістили в кімнату з психічнохворими. Скаржитись на умови не дозволено, бо скарга є підставою для переведення в барак до буйних…
    Інший приклад турботи держави. Ветеран війни Іван Гончар з Костянтинівського району Донеччини втратив ногу на фронті. Але першої групи не зміг отримати, визнали інвалідом ІІІ групи… "вследствие общего заболевания" з пенсією в 70 рублів. Щоб вижити – пішов працювати на ферму, стрибаючи на одній нозі, вантажив п’ятидесятикілограмові бідони з молоком.
    Зараз нікого не здивуєш змаганнями параолімпійців. Звідки ж було знати радянським людям, що в той час, коли в Радянському Союзі інвалідів за людей не вважали, на Заході проходили великі спортивні змагання. На запитання організаторів спортивних ігор у британському місті Сток-Мандевіль один із чиновників відповів фразою, винесеною в назву книги, - "В СССР инвалидов нет".
    24 серпня 1978 року Фефелов, Хусаїнов та Юрій Кисельов оголосили про створення "Инициативной группы по защите прав инвалидов СССР".
    У зверненні до урядів, країн, які підписали Гельсінські угоди, ООН та радіоголосам, йшлося: "Многолетняя борьба за организацию в СССР инвалидного общества выявила полную бесполезность прямого обращения к официальным органам... В лучшем случае письма оставались без ответа, в худшем – кончались угрозами, даже репрессиями… Мы обращаемся с просьбой потребовать от советского правительства соблюдения прав инвалидов и улучшения их социального обеспечения. Мы обращаемся ко всем инвалидам в СССР с призывом вспомнить о своем человеческом достоинстве, объединяться в инициативные группы взаимопомощи и активно бороться за создание своего общества в полном соответствии со статьей 51 Конституции СССР".
    Хрест у казахстанському степу неподалік концтабору для інвалідів у Спаську. Фото Вахтанга Кіпіані
    Далі було "бодання" з системою, погрози "закрити", пропозиція емігрувати, від якої не можна було відмовитись. Правда, перед відльотом кагебіст Маліков попередив дружину Фефелова – "Не думайте, что на Западе вы будете в безопасности, если надо, мы вас и там достанем…".
    Правозахисна діяльність, книга, допомога колишнім друзям – цим було заповнене життя Валерія Фефелова у Франкфурті-на-Майні. Його серце зупинилося в грудні 2008-го.
    Фраза. "Будучи не в силах посадить инвалида в велоколяску, государство стыдится его внешнего вида и старается убрать с глаз! И это логично: у общества, считающего себя идеальным, все должно быть опрятно: его одежды, витрины, фасад. Как это так – вдоль безукоризненного строя горнистов и кумачевых трибун вдруг поползет или покатит на самодельной грохрчущей дощечке с роликами какое-то скрюченное, уродливое существо? Кто допустил? Убрать! Убрать! Убрать!".

    Поет Жадан: Сьогодні влада бореться з лідерами опозиції, завтра - з активістами | Українська правда

    Поет Жадан: Сьогодні влада бореться з лідерами опозиції, завтра - з активістами | Українська правда

    Дочь Тимошенко рассказала, как экс-премьера забирали - Golosua.com

    Дочь Тимошенко рассказала, как экс-премьера забирали - Golosua.com

    "Патріот України" заявляє про збройний напад на їхній офіс у Харкові. 11 затриманих

    У Харкові стався озброєний напад на офіс громадської організації "Патріот України", повідомили в прес-службі організації.
     
    "Близько восьмої вечора напали на наш офіс озброєні люди. Це ті ж люди, що місяць тому стріляли в Андрія Білецького (лідера Патріота України- ред.). Ми їх впізнали", - повідомили упрес-службі "Патріота України".
    Крім того, на сайті Соціал-Національної асамблеї повідомляється, що декілька активістів організації були поранені.
    "Частина офісу була захоплена на певний час провокаторами, інша частина утримувалася активістами організації. Частина нападників залишилася на вулиці. Вони були затримані активістами нашої організації. Згодом прибули співробітники міліції і затримали нападників, які перебували всередині офісу", - сказано у повідомленні.
    Начальник відділу зі зв'язків з громадськістю ГУ МВСУ в Харківській області Лариса Волкова повідомила, що сталася штовханина через приміщення, яке орендує громадська організація "Патріот України".
    "Наскільки я знаю, організація розділилася на дві "Патріот Україна" і "Бійцівський клуб України". Сталася бійка через офіс, хто буде його займати. Затримано 11 осіб, двоє - з "Патріота України", решта - з "Бійцівського клубу", - сказала Волкова.
    У прес-службі "Патріота України" поділ організації на дві заперечують, але визнають, що нападники мають відношення до "Бійцівському клубуУкраїни".
    "Це люди, які займалися у нашому спортзалі. Вони зареєстрували свою організацію за тією ж адресою, що і наш офіс", - сказали в прес-службі "Патріота".
    "Організація "Патріот України" та Соціал-Національна Асамблея розцінює цю провокацію як помсту спецслужб за сьогоднішню (29.12) прес-конференцію в УНІАН", - заявили націоналісти.
    Нагадаємо, 29 грудня представники ГО "Патріот України" заявили пропереслідування з боку владних силових структур. За їхніми словами, їх заарештовують за самозахист. Націоналісти погрожують зірвати проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу 2012 року у випадку продовження репресій проти її членів.

    Отныне День флота Украины будет праздноваться вместе с Россией « Новости | Цензор.НЕТ

    Отныне День флота Украины будет праздноваться вместе с Россией « Новости | Цензор.НЕТ

    Янукович скасував укази Ющенка про козацтво | Українська правда

    Янукович скасував укази Ющенка про козацтво | Українська правда

    ТИМОШЕНКО ВЖЕ ВІДПРАВИЛИ В КОЛОНІЮ | Українська правда

    ТИМОШЕНКО ВЖЕ ВІДПРАВИЛИ В КОЛОНІЮ | Українська правда

    ЯНУКОВИЧ СКАСУВАВ СВЯТО ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ | Українська правда

    ЯНУКОВИЧ СКАСУВАВ СВЯТО ПОМАРАНЧЕВОЇ РЕВОЛЮЦІЇ | Українська правда

    четвер, 29 грудня 2011 р.


    Україна в лещатах російських спецслужб
    Україна в лещатах російських спецслужб
    Нещодавно голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що Москва прагне «розколоти кримських татар», підготувати серед них нового, «проросійськи налаштованого» лідера, який би очолив Меджліс. Активно працює Москва також на заході України – на Закарпатті: роздмухує там русинський сепаратизм.

    Політик додав, що спецслужби Росії – ФСБ і ГРУ – вважають кримських татар «великою небезпекою російським інтересам, тому що перешкоджають намірам зробити Крим частиною Росії».

    Активно працює Москва також на заході України – на Закарпатті: роздмухує там русинський сепаратизм. Російські політтехнологи сподіваються, що «русинський рух» здатен «подорвать всю систему самообоснования украинской модели идентичности».

    Зміст резонансного інтерв’ю Джемілєва («День», 24.11.2011) не є тут предметом аналізу, але дає привід звернути увагу на українське Закарпаття. Росія при допомозі п’ятої колони в Україні, насамперед серед народних депутатів із табору КПУ та Партії регіонів, силкується довести, що на Закарпатті живе окремий «русинський народ», який послуговується окремою «русинською мовою».

    Депутат облради Євген Жупан минулого місяця запропонував відкрити в Ужгородському національному університеті «кафедру русинської мови і літератури». Згаданий депутат, педіатр за фахом, напевно, професійний, але медицина від мовознавства далеченько… Втім, від лікаря все-таки можна б очікувати знання, що на Закарпатті не існує русинська мова, натомість є численні закарпатські говірки української мови.

    Робота зі створення так званого четвертого східнослов’янського народу – русинів на Закарпатті – розпочалася в часі агонії Радянського Союзу. Русинів як окремий народ «відкрили» в тодішньому Інституті слов’янознавства і балканістики АН СРСР у Москві (нині Институт славяноведения РАН). Саме звідти до Ужгорода скеровано кадри, завданням яких було роздмухати новоявлене «русинство» серед обласних керівників КПУ.

    Кому на руку русинський сепаратизм

    На русинський сепаратизм на Закарпатті у лютому 2009 року звернула увагу навіть словацька газета Literárny (dvoj)týždenník. Мета сепаратизму, пише автор у статті «Русинська незалежність», – дестабілізувати Україну.

    Посилаючись на матеріали американської аналітичної служби з питань геополітики Stratfor, словацький автор у своїй статті пише: «Русини не діють самі, вони одержують допомогу і фінансову підтримку з Росії. Не таємниця, що Росія розвиває діяльність, спрямовану на розширення і поглиблення свого впливу в Україні». Якщо сепаратистські настрої відповідно підігріватимуть, то стратегічне розташування Закарпаття, на думку автора статті, може призвести до «швидкої політичної дезінтеграції України з метою поставити її під контроль Кремля».

    Висловлювання російського екс-президента і нинішнього прем’єра Росії Володимира Путіна, що Україна складається з подарованих сусідами територій, інші його українофобські заяви про Україну – вогнище хаосу, безладу тощо, справляють враження, що приниження України є для Путіна джерелом самоповаги Росії.

    Турботи про русинів у Ростові-на-Дону

    Варто нагадати, що у жовтні 2008 року в Росії при Південному федеральному університеті в Ростові-на-Дону створено Центр україністики. Цьому можна б щиро радіти, але… Директор Центру Едуард Попов пояснює, якою «україністикою» займається його заклад. Ось його слова: в Україні «русины, как и остальные национальные меншинства, подвергаются насильственной украинизации, от которой стонут венгры, румыны, русские».

    Насторожує те, що одним із перших заходів, організованих новоствореним Центром у грудні того ж таки 2008 року, була міжнародна конференція під назвою «Геноцид и культурный этноцид русинов Карпатской Руси (конец ХІХ – начало ХХ вв.). Частина матеріалів цієї конференції увійшла до збірника «Русины Карпатской Руси: проблемные вопросы истории и современность», виданого 2010 року.

    У ростовському збірнику про «геноцид» русинів Закарпаття звертає на себе увагу стаття Олега Неменського. В ній автор нагадує, що, підбиваючи підсумки всеросійського перепису населення з 2002 року, Росія 2004 року визнала нову слов’янську етнічність – русинську. Виникає враження, начебто під час перепису населення 2002 року в Росії русинами визнала себе така велика кількість громадян Росії, що владі довелося терміново визнати їх окремою нацією, щоб вони почувалися в Росії як у справжній «керованій демократії». Мотиви такого кроку прозаїчно-політичні й старі, як і гасло «розділяй і пануй».

    Закарпаття треба зберегти в орбіті «Русского міра»

    Ось як про це пише Неменський 2010 року: «Признание русинской национальности со стороны России можно воспринимать как сознательный шаг, совершенный в контексте наростающей напряженности (если не враждебности) в российско-украинских отношениях: этнический сепаратизм русинов грозит не просто автономизацией Закарпатья, но и подрывом унитарной государственной структуры всей Украины».

    Якщо зважити, що в Закарпатській області русинами задекларували себе приблизно 10 тисяч громадян України, то зрозуміло, що ні про який «этнический» сепаратизм, ні про яку загрозу унітарній державі Україна не може йтися. Це скоріше бажання ідеологів «Русского міра», це свідома політика чекістів для дестабілізації України.

    Ще раз слово співробітникові «Института славяноведения» у Москві Олегові Неменскому: «Выведение этнических делений внутри Русского мира на «под-русский» уровень, способное примирить этно-региональные идентификации восточных славян с их русскими корнями и их русской историей, позволило бы сберечь (а во многом и возродить) общерусское самосознание и выбить почву из-под идентификационных конфликтов, обычно возникающих особенно в последнее время». Не таємниця, що «ідентифікаційні конфлікти» плекає і роздмухує Росія, особливо в Криму і на Закарпатті. Участь у цьому беруть і російські дипломати, від заяв яких відгонить російським імпер-шовинізмом.

    Посол Росії в Україні Михайло Зурабов у червні 2010 року прорік, що українці та росіяни «є єдиним народом».

    А генеральний консул Росії у Львові Євген Гузєєв у вересні 2010 року на повен голос закликав керівництво Росії фінансово підтримувати русинських сепаратистів на українському Закарпатті й обґрунтував своє занепокоєння «возможностью потери Подкарпатской Руси из орбиты Русского мира».

    В роботі російських спецслужб в Україні свідомо або несвідомо беруть участь і «дядьки отєчества чужого» з середовища народних депутатів України. «Слуги народу» від КПУ – Олександр Голуб, Петро Симоненко – та Партії регіонів – Сергiй Єфремов, Вадим Колесніченко, Сергiй Ківалов – пропонують надати русинській мові статусу регіональної. Щоправда, вони не радилися з мовознавцями з НАНУ, які такої окремішньої мови в Україні не реєструють.

    Згадані вище нардепи України, «вболіваючи» за долю русинів та їхню мову, думають про те, як перехитрити всіх і вся та запровадити російську мову як другу державну в Україні. Вони ладні, свідомо чи несвідомо, виконувати роль п’ятої колони і допомагати спецслужбам Росії провадити в Україні свою дезінтеграційну роботу в ім’я «Русского міра».

    Іван Гвать – дослідник, публіцист

    Активісти організації «Патріот України»: «Якщо не припиняться репресії, ми зірвемо Євро-2012»


     Сьогодні, 29 грудня 2011 р., в інформагентстві УНІАН відбулася прес-конференція, присвячена арешту у Харкові лідера організації «Патріот України» і Соціал-Національної Асамблеї Андрія Білецького. 


    У ній взяли участь ідеологічний референт ПУ і СНА Олег Однороженко, керівник Київської організації ПУ Євген Комісар та координатор Комітету визволення політв’язнів Микола Коханівський. Мав бути ще народний депутат Андрій Павловський, але чомусь не зміг.
    «Декілька днів тому у Харкові затримали керівника організації «Патріот України», – почав Микола КОХАНІВСЬКИЙ, – і ця погана тенденція триває з початку року – українських націоналістів пресують міліція та СБУ. Білецького затримали за безглуздим звинуваченням у причетності до побиття людини біля офісу «ПУ» у Харкові. Це відомий випадко – неадекватний «афганець» обстріляв патріотівців гумовими кулями, вони гідно йому відповіли, хоча самі були травмовані. Вони звернулися до «швидкої» і міліції, в результаті вони сидять, «афганець» на волі. Терор влади проти дієвих органіацій, які не схиляються перед режимом внутрішньої окупації, триває.
    Раніше «тризубівці», які спиляли голову Сталіну, отримали умовно, зараз намагаються залякати «Патріот». Це і ця справа у Харкові, і справа так званих «васильківських терористів». Всі київські керівники організації за гратами, тепер влада вирішила закрити і голову, щоб решта розбіглися Я сподіваюся, цього не станеться, бо є вища спаведливість і вища правда. Ми, КВП, будемо захищати їх всіма засобами і добиватися їхнього звільнення».
    Є хороша тенденція, зазначив Коханівський, – коли йдеться про звільнення політв’язнів, люди різних поглядів об’єднуються і встають на їхній захист, і влада відступається. Не до кінця, звісно, дає умовно і т.д. Але активісти податкового Майдану і відпилювачі Сталіна зараз на свободі.
     
    Олег ОДНОРОЖЕНКО
    Олег ОДНОРОЖЕНКО зазначив, що є проблема недостатньої поінформованості суспільства. У ЗМІ подається завідомо неправдива інформація від МВС та СБУ, і не представлена точка зору тих, хто стає жертвами репресій.
    Він розповів, як відбувалося затримання Білецького. Позавчора, 27 грудня, о 9 вечора, лідера СНА і ПУ затримав спецпідрозділ СБУ «Альфа» біля власного будинку. З ним були ще два побратими, на них наставили автомати і пістолети. Білецького відвезли до міської управи міліції, звідти в ІТТ. О 14:00 має відбутися суд по запобіжному заходу, сподівання на адекватне рішення – дуже невеликі. Заангажованість суддів, непрофесійність правоохоронних органів призводить до брутальних репресій, підтасовки свідчень і фактів.
    Те, що сталося в Харкові, треба розглядати у комилексі з іншими репресіями проти ПУ.
    Олег Однороженко розповів, як усе було. За його словами, 23 серпня до Харківського офісу ПУ на вул.Римарській прийшов самозваний журналіст Сергій Колесніков (не займався журналістикою, але мав журналістську корочку – для того, щоб мати дозвіл на пістолет). Він займався тим, що в Інтернеті під ніком Сармат поливав брудною лайкою все українське. Значна частина його висловлювань тягне на кримінал. Все це проходило повз увагу правоохоронних органів зі зрозумілих причин – Колесніков, за словами Однороженка, є позаштатним працівником СБУ.
    Написавши купу бруду на все українське, він дістав гідну відсіч від члена нашої організації, який йому запропонував не геройствувати в Інтернет-просторі. Це було сприйнято як виклик поспілкуватися у реальному режимі. Колесніков узяв пістолет, прихаїв на офіс ПУ. Коли назустріч вийшли хлопці, які його вперше бачили, він у центрі міста почав по них стріляти Потім запхав одного у двір, і там сталася бійка. Нападника знешкодили, відібрали пістолет, викликали міліцію і «швидку».
    Було порушено кримінальну справу, наші хлопці проходили у ній як потерпілі і свідки, Колесніков – як підозрюваний у хуліганстві.
     
    Микола КОХАНІВСЬКИЙ
    До середини жовтня ніяких інших версій не було. Але в той час влада розпочала масштабні репресивні заходи проти організації. Вже тяглася справа «васильківських терористів», у приміщення яким підкинули річ, схожу на саморобний вибуховий пристрій. Вся сфабрикованість цієї справи очевидна. Є заяви свідків – Олексія Чернеги і Юрія Бойка, які дали свідчення під тиском, а потім відмовились від них, зараз їх шантажують працівники СБУ.
    З міського управління МВС справу Колеснікова було забрано у головне слідче управління. Приїхав полковник Легецький, широко відомий у вузьких колах – він вів справу про зникнення опозиційного журналіста і успішно її розвалював – це такий специфічний фахівець по веденню брудних справ проти опозиції. Він усе поставив з ніг на голову. На підставі надзвичайно абсурдних і протирічливих свідчень Колеснікова сфабрикував справу проти людей, які змушені були оборонятися від збройнго нападу.
    За версією Легецького, відомий журналіст Колесніков приїхав на офіс ПУ, щоб провести журналістське розслідування, і хотів дізнатися більше про організацію. Він почав ставити питання, які не сподобались членам ПУ, і вони нанесли йому ножові поранення і дали по голові молотком, і він у напівпритомному стані змушений був відстрілюватися (внаслідок чого четверо чи п’ятеро хлопців дістали поранення).
    «Патріотівці» начебто хотіли вбити Колеснікова, але тут прийшов Білецький і завадив убивству, бо почав грабувати потерпілого, забираючи у нього гроші. Тут приїхала міліція і перешкодила вбивству і пограбунку. Правда, невідомо, чому тоді хлопці самі викликали швидку і міліцію, і чому велику суму грошей (6 тис.доларів) у нападника забрала міліція, а не хлопці (і це було показано на всю Україну), тощо.
    У середині жовтня хлопців було затримано, їх на 2 місяці залишили під вартою. В середині грудня суд за поданням полковника Легецького залишив їх під вартою ще на 2 місяці – під приводом, що необхідно проводити нові слідчі дії і експертизи. Але за ці 2,5 місяці, що вони сидять, з ними не проводилося жодних слідчих дій, навіть не допитали жодного свідка (а їх багато, бо інцидент трапився у центрі міста). Хлопців теж ні разу не допитали, вони просто сидять під вартою.
    Мета СБУ – ізолювати і залякати керівництво ПУ та його активістів і паралізувати діяльність організації. На сьогодні із 8 членів проводу ПУ на волі лише двоє. Шестеро – в ув’язненні. Активістів постійно допитують. І це не тільки васильківська і харківська справи. У Донецьку, Луганську, Житомирі, Львові – всюди, де є осередки організації, на них відбувається постійний тиск.
    Такі дії інакше як системними назвати не можна. СБУ сфабрикувала цю справу і почала широкомасштабний наступ на організацію. Не може бути такого збігу обставин, що як тільки почалося у Василькові і Києві, наступного дня «випадково» відбувся напад у Харкові.
    Колесніков – дуже добрий знайомий Ігоря Гаврилюка – одного з основних опонентів ПУ у Василькові. Вони були сослуживцями і брали участь у місцевих виборах у Василькові, у яких ПУ теж брали участь. Колесніков був одним з редакторів газети «Новий регіон» (про це Олегові Однороженку розповів ув’язнений нині Ігор Мосійчук).
    Тому Колесніков чудово знав, що таке ПУ, і мав великий негатив до цієї організації. За всіма даними, каже Однороженко, і Гаврилюк, і Колесніков є позаштатними співробітниками СБУ.
    У кінці листопада на Андрія Білецького відбувся напад. Хто це зробив, відомо і нам, і СБУ, і міліції. Відомі їхні прізвища і імена, є покази свідків. Їх підозрюють на грунтовних підставах, що вони робили й інші напади на членів організації. Це позаштатні співробітники СБУ Калюка і Бестаєв. Користуючись довірою, вони підкинули зброю Володимиру Шпарі.
    Зараз вони знаходяться на волі. СБУ сподівалася на такий самий сценарій, що був із Колесніковим. Вони стріляли у Білецького не ховаючись, вочевидь, чекаючи на помсту з нашого боку, щоб можна було потім закрити хлопців. Нас намагаються поставити в такі умови, коли ми нічого не можемо вдіяти. На нас нападають, ми пробуємо чинити самозахист, нас закривають, а нападники на волі. Колесніков у прекрасному здоров’ї, продовжує писати матеріали на сайті «донецько-криворізької республіки», у яких закликає до розчленування України.
    У нас давній і принциповий конфлікт із правоохоронними органами.
    Ми займалися виявленням точок контрафактного виробнитцва у Харкові, де працювали мігранти. Ми виявляли точки наркоторгівлі, які кришуються МВС. Не приховували свої антисистемні настрої. Бо нас не влаштовує бєспрєдєл у країні.
    Ми по мірі сил боролися з окупаційним режимом. Ми справді вважаємо його окупаційним. Для влади ПУ, вочевидь, був однією з сил тяжіння протестних настроїв. Тому в інтересах влади було, як їм здається, ліквідувати це джерело неприємностей. Але влада тут прораховується, бо такими засобами вона не подавить протестний рух. У нас достатній кадровий потенціал і активне членство, ми не відступаємо від своїх ідейних і світоглядних.засад і намірів повалити цей режим, і будемо прцювати до його повалення.
    За 2 дні до затримання Білецького відбулася нарада керівництва ПУ і СНА у Києві, на якій було прийнято рішення про початок процесу реєстрації політичної партії.Ми хочемо перейти у політичну площину і боротися з цим режимом на всіх фронтах, що владі не вигідно. Вона написала для нас роль «пугала», терористів, і не хоче пускати нас у політичну площину.
     
    Євген КОМІСАР
    Євген КОМІСАР: Тиск на організацію робиться незаконними методами і навіть без видимості законності. 4 січня розпочався процес проти так званих васильківських терористів. Самі СБУшники визнали, що це була спецоперація з метою припинити діяльність ПУ, а ніякого тероризму не було. Один з високопосадовців СБУ на днях був звільнений з посади – через те, що операція провалена, жодних доказів причетності хлопців нема. Сьгодні у СБУ і прокуратури нема жодних можливостей довести винуватість хлопців.
    Сьогодні ми отримали заяву і довели її до всіх правоохоронних органів і правозахисних організацій. Це заява від Максима Бондаренка, одного зі свідків у цій справі. Це вже третя заява, в якій свідок відмовляється від даних під тиском показів.
    Йому 18 років, він випадково опинився на місці знайдення предмету, схожого на вибуховий пристрій. Його всю ніч тримали в СБУ, погрожували відрахуванням з університету, а коли він відмовився дати неправдиві покази проти Мосійчука, Бевза та Шпари, йому сказали, що інакше відправлять у СІЗО і він стане обвинуваченим. Після того, як його примусили дати неправдиві свідчення, його кілька різвив викликали на допит, а також пояснювали декану (хлопець вчиться в національному авіаційному), що це проблемний студент, якого краще відрахувати.
    Це свідчить, що СБУ втрачає всі засоби впливу. Хлопцям перешкоджає вийти на волю лише тиск СБУ на суддів. Судді бояться СБУ, бо СБУ кришує хабарництво в судовій системі і знає все про суддів – хто скільки бере.
    Нам стало відомо, що СБУ отримала наказ до Євро-2012 припинити діяльність усіх правих організацій, щоб вони не псували іміджУкраїни перед Європою. А ми виступали проти чемпіонату України з футболу, бо це не дуже значна подія, а лише засіб для крадійства грошей з бюджету.
    Наш ультиматум: якщо наших побратимів буде засуджено, ми не дамо провести цей чемпіонат.
    КОХАНІВСЬКИЙ: «Я вірю, що всі хлопці опиняться на свободі. Ми плануємо провести акцію під Лук’янівським СІЗО 14 січня, а на Водохрещу поколядувати під СІЗО у Харкові. Будемо здіймати розголос. Не така вже сильна ця влада, просто вона тремтить і через це робить такі неадекватні дії. Якщо ПУ, наприклад, звинувачують у розповсюдженні дитячої порнографії – то це свідчить про повне незнання об’єкту і повну непрофесійність.
    Система тремтить, вона має впасти, і вона впаде. Хлопці будуть на свободі, а Україна буде вільна».
    Один із журналістів спитав: «Чому ви не ініціювали подання в прокуратуру про розпалювання міжнаціональної ворожнечі Колесніковим. І чи гроші, які знайшла у нього міліція, не були вкрадені в офісі ПУ (бо є й така версія)?»
    Олег ОДНОРОЖЕНКО відповів: «Ми багато робили подань про антизаконні дії. Наркоторгівля, продаж липових дипломів нелегальним мігрантам, але всі вони не мали жодних наслідків. Ми не такі наївні, щоб думати що правоохоронні органи можуть на щось вплинути. Це просто великі бандформування. Відділи міліції фабрикують справи, вішаючи убивства на бомжів, і займаються дрібним рекетом. Двоє чеченців в Одесі примудрилися поставити у незручне становище всю міліцію і всю СБУ.
    Щодо грошей – там взагалі не йшлося про вкрадені гроші. Просто Легецький поговорив з Колесніковим, а потім під час обшуку у батьків Білецького були знайдені три тисячі гривень (через 2 місяці після інциденту), які Колесніков опізнав як свої. Це вже такий непрофесіоналізм і безсоромність…
    - Звідки у вас інформація, що Калюка, Бестаєв і Колесніков позаштатні працівники СБУ?
    ОДНОРОЖЕНКО: Калюка і Бестаєв цього не приховують. Самі писали в контакті. Крім того, вони за завданням СБУ проводять вербовочну роботу. Говорили з десятками наших членів, що СБУ розчавить організацію, і вціліє лише той, хто погодиться на співпрацю. Заходили вони і до Володимира Шпари, через 2 дні у нього відбувся обшук і знайшли пістолет і тротил (біля ясел маленької дитини).
    Колесніков теж не дуже приховує. Плюс логіка подій. Він робить збройний напад – і йому нічого. До того ж, він прийшов наступного дня після початку справи «васильківських терористів».
    На питання, як патріотівці збираються зривати Євро, ОДНОРОЖЕНКО відповів, що, безумовно, Євро відбудеться. «Але, уявіть собі, приїдуть тисячі гостей, журналісти, і ми по максимуму донесемо до європейської громадськості, що насправді робиться в Україні. Зірвати футбольний матч порівняно в рамках закону не така вже й велика проблема. Причому без терактів, достатньо мирними засобами. В разі чого – можемо навіть у Польщу з’їздити. Розуму вистачить. На відміну від СБУ, ми маємо серйозний інтелектуальний потенціал».

     http://www.bilozerska.info/?p=5113

    Джерела повідомляють, що Тимошенко переведуть в колонію до нового року - Новини - Український тиждень

    Джерела повідомляють, що Тимошенко переведуть в колонію до нового року - Новини - Український тиждень