понеділок, 29 серпня 2011 р.


США возложили на СССР ответственность за Вторую мировую войну

Коллаж: ИА REGNUMКоллаж: ИА REGNUM
По случаю 72-й годовщины подписания пакта "Молотова - Риббентропа" посольство США в Эстонии выступило с заявлением, в котором, наряду с гитлеровской Германией, возложило ответственность за начало Второй Мировой войны на СССР. В документе, опубликованном на официальном сайте американского диппредставительства 23 августа, отмечается, что подписанием более семидесяти лет назад договора о ненападении, Германия и Советский Союз поставили Европу и весь мир на путь неминуемой войны. Также в заявлении говорится, что: два тоталитарных режима составили секретные дополнительные протоколы к Пакту, которые разделили Европу на соответствующие сферы влияния.
В посольстве США обращают внимание на то, что Эстония никогда не забывала о катастрофических последствиях этого шага, и - вот уже на протяжении двадцати семи лет, включая и темные годы оккупации - в Таллинском парке Хирве собирается группа людей, чтобы отметить подписание вышеупомянутых документов. "Эстония - не единственная страна, отмечающая годовщину этих роковых событий. В 2009 году, Европейский парламент постановил отмечать в этот день Европейский день памяти жертв всех тоталитарных и авторитарных режимов, также иногда называемый "Днем черной ленточки" - информирует американское диппредставительство в Таллине. Об этом сообщает Информационный портал русской общины в Эстонии Baltija.eu.


Подробности: http://www.regnum.ru/news/1438608.html#ixzz1WSIph4VI
Любое использование материалов допускается только при наличии гиперссылки на ИА REGNUM 

"За" незалежність - більше. Хоч і менше половини українців

Ігор Голод _ Вівторок, 16 серпня 2011, 00:15
Версія для друкуКоментарі149
Ігор Голод
Журналіст (Львів)
На запитання фонду "Демократичні ініціативи" та Інституту соціології Національної академії наук України "Якби референдум про незалежність відбувся зараз, то чи підтримали б її?" ствердно відповіли у липні лише 46,6% зі 1,2 тисячі респондентів.
Нагадаємо, що в 1991-му "за проголосували 90,32% учасників референдуму.
Приблизно стільки ж опитаних, 47,4%, шкодують про розпад СРСР. Не шкодують - 29,7%. Та чи справді ідея незалежності зазнає поразки? Навряд.
По-перше, проти неї висловилося б лише 27,8% респондентів (12,5% сказали, що важко відповісти на це питання, 11,5% - що їм байдуже).
По-друге, соціологи зауважили, що голоси прибічників суверенітету перетекли не до прихильників залежності. "Вони перейшли до "байдужих", - констатує директор фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.
Заступник директора Інституту соціології Євген Головаха пояснює:
"Падіння незалежницьких настроїв пов'язане не з розчаруванням у суверенітеті, а зі зневірою загалом. Розчарування - як радіація. Існує такий феномен: якщо люди розчаровуються в одному матеріальному аспекті - це радіює на всі інші. Насправді ті, хто обирає варіанти "важко відповісти" або "мені байдуже", - це реальний ресурс для тих, хто голосує "за".
Референдум 1 грудня 1991 року. Відсоток тих, хто проголосував за незалежність
По-третє, 1991 року 90,32% учасників референдуму підтримали прийнятий у парламенті Акт про проголошення незалежності України, в якому наголошувалося: "Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною у зв'язку з державним переворотом, Верховна Рада урочисто проголошує незалежність України".
Тобто значна кількість громадян засвідчила схильність цінувати незалежність своєї держави від іншої лише під час небезпеки.
Керівник Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Валерій Хмелько нагадує, що коли, з його слів, "із боку Росії почалися дії в районі острова Тузла, які поставили під загрозу територіальну цілісність України", то "протягом тільки одного місяця кількість прибічників незалежності збільшилася з 71,5 до 77,6%".
Результати цьогорічного дослідження КМІС засвідчили - кількість прихильників суверенітету України зростає й тоді, коли Росія конфліктує з іншими державами або на її території стаються теракти.
Валерій Хмелько зауважує: "В 1994-1996 роках Росія воювала в Чечні. Чимало українців усвідомили тоді, що якби Росія і Україна були єдиною державою, то їхні діти мали б воювати і гинути на Північному Кавказі. Кількість прихильників української незалежності зросла з 56 до 71%".
А під час воєнного конфлікту Росії з Грузією в 2008-му впродовж лише серпня того року зафіксовано ще більше зростання підтримки державної незалежності України - з 71,5 до 82,8%.
Звідси висновок Хмелька: "У ситуаціях загострення відносин виявляється, що незалежність своєї держави для частини населення є більшою цінністю, аніж у буденних проблемах повсякдення. Вибір, який роблять деякі люди перед загрозою втратити цілісність своєї країни й зазіхання на її суверенітет, виявляється більш громадянським, аніж вони вважають у дні, обтяжені лише буденними проблемами".

Леся Бандера (1947-2011): "Тату, Ти є символом для цілої країни..."

29.08.2011 _ Степан Бандера
Версія для друкуКоментарі6
Після вбивства батька тринадцятилітня дочка провідника ОУН почала вести щоденник, в якому писала про все приємне і наболіле: про Бога, місце людини в цьому світі, першу любов, кіно, музику, морозиво та всякі дівочі пригоди.
Тітка Леся народилася в Німеччині майже 64 років тому, 27-го серпня, 1947-го року. Їй було дванадцять, коли її батько Степан Бандера загинув від підступної руки кремлівського агента.
Тільки після смерті батька вона довідалась, яке в неї справжнє прізвище, усвідомила, чия вона донька.
Наступного року родина імігрує до Канади. Це мама Ярослава з дому Опарівська (1919-1979), старші сестра Наталя (1941-85) та брат Андрій (1946-1984) та Леся. Оселилися в Торонто.
 
Леся закінчила гімназійні студії в Humberside Collegiate Institute в 1964 р. З наступного року і до 1968 року вчилася в Університеті Торонто, слухала лекції з філософії, сучасну історію. Працювала в університетській бібліотеці, а також в архівах Визвольного Фронту.
В різних часах працювала в канцелярії д-ра Миколи Остафійчука в Ошаві, в Українській майстерні художньої кераміки під керівництвом пані Ірини Мороз в Торонто та перекладачем для Дослідницького Інституту "Україніка".
Ще в Німеччині була в Пласті. Належала до осередку СУМ в Торонто, таборувала на оселях СУМ "Веселка", де в 1970 була писарем, та "Білогорща" в Судбурах.
У 1971-1975 рр. Леся Бандера повернулася до Мюнхену, де працювала перекладачем та коректором в редакції газети "Шлях Перемоги".
 
З 1980 року працювала перекладачем для Комітету людських прав при Світовому Конгресі Вільних Українців під головуванням Христини Ісаїв.
Леся володіла українською, англійською та німецькою мовами, добре знала французьку, іспанську, італійську, російську та португальську.
Їй подобалося малювати, вишивати, плести та писати вірші, які друкувалися в різних виданнях.
Свої мистецькі роботи дарувала різним благодійним організаціям - в тому числі Українсько-канадській Суспільній Службі.
В останні роки Леся боролася з рядом недуг. У кінці липня ц.р. тітку забрала швидка допомога. 15-го серпня 2011 р. вона  тихо померла в шпиталі Св. Йосифа а Торонто.

 
Попри усі життєві виклики Леся Бандера була віддана ідеалам свого батька, дуже скромною й водночас життєрадісною людиною.
Лесю поховали на цвинтарі ParklawnCemetery, поруч з мамою та братом.
В родинному архіві зберігаються листи, які свідчать про безмежну любов дочки та батька.
Наприклад, у березні 1955 р., коли Лесі було сім рочків, вона написала: "Найдорощий Тату! Мені дуже сумно, що Тебе нема. В хаті дуже порожно без Тебе. Чого Ти аж так далеко до Ірляндії поїхав. Напиши мені, коли ти приїдеш. Приїдь уже незадовго, бо мені дуже тужно за Тобою. Цілую Тебе щиро, Твоя Леся".
Тоді вона не знала, що їй справжнє прізвище Бандера. Родина жила під прізвищем Попель у Мюнхені з часів війни. Згідно з легендою, її батько, Стефан Попель, був журналістом газети "Український Самостійник". 
Після вбивства батька тринадцятилітня Леся почала вести щоденник, в якому писала про все приємне і наболіле: про Бога, місце людини в цьому світі, першу любов, кіно, музику, морозиво та всякі дівочі пригоди.
В ті роки Лесині думки часто поверталися до батька...
2-го жовтня 1960 р. (Лесі 13 років)
"Божу волю людина може виконати, до того вона народилася тай жиє; але ніколи людина не може супротивитися Божій волі та й протидіяти їй, щоби воля Божа не була виконана. Це є властиво принцип духовний цього світу, добре відомий християнам, підсвідомо в свідомості не-християн. Божа воля керує цілим світом, кожним народом, кожною поодинокою людиною та кожною спільнотою людей.
Такою була воля Божа, передчасно закінчити татове життя героїчної смертю, смертю для України. І тому мусить бути воля Божа залишити нас, родину тата, без батька, щоби ми вступили в боротьбу за життя, щоби ми показали нашу спроможність жити, ми три, тата діти. Але чому ж теж якраз маму мусів трапити такий страшний удар? Чи мама не мала їх вже досить в своїм житті?
Цего я не можу казати, це не є ще в мої силі зрозуміти, хоч ідуть мої думки часто в той напрям. Але я радо вступлю в оцю боротьбу з життям, щоби його побідити".
29-го червня 1960р.
"Нараз знов зійшли мої думки до тата.
Я часто мушу про тебе думати, у всім я тебе шукаю, у всім, що гарне, близьке, взагалі всюди я тебе шукаю, твою думку, твоє слово, твою любов, твою силу.
Коли я шукаю відповіді на мої питання, і як я їх знайду, то мені так є, так якби ти до мене говорив, ти мені радив, і коли я чую, що та відповідь є правильна, то я знаю, що ти мені її сказав, а через тебе мені її сказав Господь Бог. І тоді я така щаслива, бо знаю, хто мене охороняє, хто дає силу, хто дає віру, і що мені дає ту віру. Тоді я знаю, що так довго як цей охоронитель є над нами, ніяка кривда не станеться нам".
13-го липня 1960р.
"Нині рано в нас була кінцева Служба Божа, а потім роздали свідоцтва. Я цього року дістала найліпше в клясі, Андрій і Наталка - середні свідоцтва. Цим разом навіть Мама досить втішилася, я була така рада, що я татове ім'я не сплямила, а навпаки відповідно запрезентувала його. Тоді я була в бібліотеці, а потім ми поїхали на цвинтар. Татова могила вже є засаджена. Щойно тоді я собі пригадала, як давно ми вже не були на татовій могилі і як рідко в останніх часах думаю про тата... Тато якби бачив то свідоцтво, то взяв і поцілував би мене, глянув так на мене, що я побачила би, як мене тато любить, і як я тата люблю погляд, якого ціле моє життя не забуду, і тішився би зі мною, навіть як тато би мав дуже мало часу...".
"...Тепер я знаю до чого цей денник є. Хоч як часто я пишу тут про таке, що мене злостить, мене болить чи ранить, то це не має такий великий вплив на мої дальші думки. Але як я тут напишу про щось гарне і велике, то це збуджує в мене таке велике почуття вдячності і любові, яке би без того не було таке велике і правдиве, ніж я можу до когось говорити або писати добре і гарно про інших людей".
4-го вересня 1960р.
"... ми зараз почали говорити про актуальну тему, про наш виїзд до Канади. ... кілька днів тому ми дістали позволення [дозвіл на іміґрацію]. Маємо їхати в половині жовтня, два дні по річниці смерті тата.
Найдорожчий тату!
Вже майже рік минув від Твоєї смерті, майже рік часу, це довгий час, здавався ніби це вічність, в якій жиється тільки теперішнім часом, немає жодної будучности.
Тату, ми жили, ми діти в родині, щасливим життям, життям без біди і лиха, хіба маленького, невеличкого, ми мали справжню родину, знали це щастя, мати батька і маму. Ми мали Тебе як батька.
Я мала людину, яку я найбільше в житті любила, перед мною як приклад. Кожного дня Ти мені наново вказував дорогу, керував моїм життям. Тоді я собі того ще не була свідома, хіба часом я те підсвідомо відчула. Я лише знала, що я Тебе страшно любила...
Ти більше заповнював моє життя. Ти для мене часто був все, напевно так само для Андрія і Наталі... знаю, що Ти теж нас всіх однаково любив з цілого серця, та з цілої Твоєї душі. Як ти на довший час виїхав, я за Тобою тужила, і чекала часто нетерпеливо на Твій приїзд. Але одно з того залишилося мені найбільше в серці, в памяті одну подію я бачу і буду все бачити ще цілком виразно перед очима.
Вечір, перед спанням, як я тобі казала "на добраніч", Ти мене переважно цілував перед спанням в личко. Часом я якось не могла підійти до Тебе, але тоді Ти мене все ще з Твоєю усмішкою прикликав. І все одно, чи Ти мав багато роботи чи ні, чи ти був занятий чи ні, Ти все на мене подивився Твоїм батьківським поглядом і усміхався до мене, тай ще переважно заговорив кілька слів.
Це було найбільше щастя, яке я до тепер зазнала, і мабуть я такого щастя вже не зазнаю ніколи, Тату. І то, що Ти вкорінив тим Твоїм поцілунком, Твоїм поглядом на мене, Твоєю усмішкою, то залишиться мені на все.
В твоїм погляді на мене було все, Твоя любов, вся Твоя вдача, твої клопоти та старання за нас, Твоя втіха нами, Твої бажання та вимоги до нас. Все було в Твоїм погляді та в Твої усмішці. Та якщо я щось добре зробила в цей день, я була горда з того і тішилася, що я Тобі зробила утіху. І якщо я зробила щось зле, то я собі все пригадала та й встидалася за те, навіть якщо ти того не знав, а тоді тим більше, бо це було мені так, якби я Тобі за Твоїми плечима зло вчинила, так як би Ти мені довіряв тай думав про мене якнайкраще, а я Твоє довір'я надуживала та й розчарувала Тебе.
Тату, і власне в вечір перед твоєю трагічною смертю ти мене знова цілував, глянув на мене, усміхнувся та запитав ще кілька слів. І в цей вечір я так спеціально відчувала те велике щастя, наче б я мала передчуття, що це останній раз в моєму житті я буду відчувати оце щастя.
Ти сидів в великій кімнаті, читав газету, говорив та жартував з мамою, і Ти був такий спокійний, веселий та задоволений, і мама теж. Мені тепер є так, якби я тоді від тебе попрощалася, і цей вечір залишився мені незабутним і найкращим мого дотеперішнього життя.
Тату, я довго вже про Тебе не думала, я як тоді лише дуже коротко, бо я мала інше в голові... я довгий час забула про те все, і аж тепер я собі знов освідомила наше положення. Покидати Твою могилу, Тату, місце нашого життя з Тобою, та й залишиться з того тільки спомини та й знимки.
Тільки рідко вернутися на Твою могилу, вже не могти бачити місце, де ти ляг спочити, не могти прийти до тебе, коли хочеться, все лише в думках. Але Ти все одно все з нами будеш, все Ти будеш нам дороговказом, будеш нас вести правильною, прямою дорогою аж до мети.
До Твоєї мети, до тої мети, до якої Ти все сягав та й добивався, але якої ти не міг досягнути і якої Ти не міг добитися, не судилося Тобі, призначив Господь Бог інших до того діла.
Тобі судилося, Тату, лягти на полі визвольної боротьби Україні. Ти є символом для цілої країни. Ти є символом для українських націоналістів та патріотів. Ти є нашим провідником, Тату, бо я як дуже я Тебе любила, як ти ще жив, але ще більше я люблю Тебе тепер, коли Тебе більше нема біля нас.
І тату, прошу, дай мамі нової охоти та сили до життя. Нехай мама ще бодай трохи полюбить життя та знайде ціль життя і таке щось, щоби мамі заповнило життя".
Тепло їй чарівної усмішки теті Лесі ніколи не згасить в наших серцях! Вічна їй пам'ять!
Степан Бандера
Перекладач, журналіст-фрілансер, онук провідника ОУН Степана Бандери. Громадянин Канади.


"Спасибо жителям Донбасса" за їхню владу в нашій столиці

Вахтанг Кіпіані _ Середа, 24 серпня 2011, 18:21
Версія для друкуКоментарі21
Вахтанг Кіпіані
Журналіст, історик, головний редактор сайту "Історична Правда"
Є такий державний чиновник першого рангу Олександр Попов. "Понаїхав" у Київ він з міста Комсомольск Полтавської області транзитом через службу в КГБ , багаторічну роботу мером в містечку і посаду міністра ЖКГ.
Не питаючи киян і забувши переглянути Конституцію президент призначив чиновника главою столичної міськдержадміністрації.
Вчора цей товариш звернувся до суду і суд його підтримав в справі заборонити політичним партіям і громадським організаціям, які представляють опозицію, проводити свої урочисті заходи на низці площ Києва. Дозволили хіба пройтись вулицею Володимирською, від парка Шевченка до Софіївського майдану, не заходячи, втім, на саму площу. 
Вранці виявилось, що і ця куца "свобода" в столиці європейської держави нічого не варта. 
Далі фотодокази з короткими текстівками. 
Людей зійшлося чимало. Міліція повідомила, що було до 3-х тисяч, організатори запевнили, що 15 тисяч. Істина десь посередині. Всі фото - автора  
 Гасла були дуже різні - від закликів у любові до Юлі і НАТО, і до таких...
...і навіть таких. 
 Після виступів лідерів опозиційних сил колона рушила мирною ходою вулицями святкового міста. Але далеко зайти не вдалося. Довелося долати перший кордон міліції - я цього не бачив, бо був у кінці колони. А ще через кілька метрів - остаточний стоп: зупинка перед металевою огорожею, яка перетинала Володимирську вулицю між будівлею Центральної ради (Будинок учителя) і Академії Наук
 "Хвоста" маршу не видно, люди стояли дуже щільно. Прапори БЮТ, "Свободи", "Фронту змін", "Громадянської позиції", НРУ, ПРП, "Нашої України", КУН тощо. Нас було справді багато...
...але їх було теж дуже багато. Сотні екіпірованих "космонавтів" і ще сотні у підворіттях, на всіх бічних вулицях. 
 Преса і блогери роблять свою справу - документують порушення людських прав
Ці "термінатори" мали б лякати своїм виглядом злочинців, але їм дають інші накази. З'ясувалось, що організатори маршу (зокрема, мікрофон був у руках заступника глави партії "Батьківщина" Олександра Турчинова) не мають ніякого іншого плану, ніж як впертись у ряди міліціантів
 Дехто почав побоюватись, що пустять газ...
...першим місце сутички покинув Арсеній Яценюк. Дорогою він огризався з протестувальниками, доводячи, що силою кордон спецпризначення не подолати, а владі якраз і потрібна підстава застосувати силу
Спроба зайти з тилу. Марно. Київ в день Незалежності перебував у міліцейській облозі. Питання - чого так бояться глава КМДА та "гарант Конституції"?
Марина Сорока, прес-секретар Юлії Тимошенко. За її спиною - очевидно, співробітник міліції, він знімав протестувальників з-за спин правоохоронців

 Пост № 1. Молодики в камуфляжі охороняють Леніна та його послідовників, але опозиціонерам було не до антикваріату...
 В загоні регіонала Калашникова все по старому - людей мало і вони мляво демонструють свої високі моральні принципи, махаючи прапорами віртуальних проектів
Градус креативу прихильників Тимошенко зашкалює 
Легенди не помирають;) 
 Батюшка невідомої церкви переконує міліціонерів віддати Хрещатик опозиції
Буде, що показати сусідським хлопцям, - "Як я провела літо" 
 Прихильники БЮТ таки просочились на Майдан...
...фан-група Юлії Тимошенко 
 Депутат Юрій Одарченко з БЮТ, діджей мітингу "за Юлю", і його кремезні хдопці
 Колишній прокурор Юрій Кармазін проводить юридичний лікнеп про незаконність встановлення металевих парканів просто неба...
Всього година бесід на високих тонах і міліція здалася 
Це не все, що було цього дня в святковому Києві. Але це те, що варто запам'ятати і зрозуміти. Влада України сьогодні зробила чіткий крок у напрямку Москви та Мінська.


29.08.11 16:38 Болельщика "Динамо" пять часов допрашивает милиция за кричалку "Спасибо жителям Донбасса...". Фанаты собираются возле РОВД

Болельщик киевского "Динамо" Андрей Кориновский более пяти часов пребывает на допросе в Шевченковском РОВД.


По словам Евгения, он получил смс от Кориновского о том, что тот на допросе по факту драки болельщиков и работника стадиона Андрея Саламатова, который пытался сорвать баннер с изображением Романа Шухевича во время матча со львовскими "Карпатами".Об этом "Украинской правде" сообщил Евгений Щелкунов, представитель болельщиков киевского "Динамо".
Следующее смс содержало всего одно слово: "Серьезно".

Смотрите ВИДЕО на ЦЕНЗОР.НЕТ, "Спасибо жителям Донбасса за Президента пи....са", - скандирование стадиона в Киеве. 
В то же время, болельщики "Динамо" связывают допрос со скандированием "Спасибо жителям Донбасса...", которое прозвучало на стадионе после инцидента с Саламатовым.
"Как нам сообщили наши источники в милиции, на них давят из Партии регионов за это дело", - сообщил Щелкунов.
В данный момент болельщики "Динамо" объявили общее собрание возле Шевченковского РОВД.
Напомним, инцидент с Саламатовым произошел во время матча "Динамо" - "Карпаты" 7 августа. Позже президент киевского клуба Игорь Суркис объявил об увольнении работника стадиона, который ранее активно заявлял о своих антиукраинских взглядах.

Звернення націоналістичних організацій з приводу репресій на активістами “Патріота України”

Відкрите звернення Комітету визволення політв’язнів до громадських організацій, політичних партій та небайдужих українців
Комітет Визволення Політв’язнів заявляє свій рішучий протест проти протиправних дій силових структур, а саме: затримання активістів ВГО «Патріот України» та переслідування активістів ВО «Свобода» та ГР «Спільна справа». Окупаційний режим на чолі з Януковичем продовжує політичні репресії та переслідування українців, не згодних з його політикою. При цьому влада не гребує ніякими брехливими звинуваченнями, завдяки яким викликає на допити, затримує, саджає активних патріотів за грати.
Представників «Патріоту України» було звинувачено в тероризмі, не зважаючи на безглуздість підстав для цього. У даному випадку очевидною є провокація Служби Безпеки України, яка, як слухняний Януковичу пес, підкинула усі необхідні для такого звинувачення «докази».
Представників ВО «Свобода» та ГР «Спільна справа» викликали на допит за волевиявлення в День незалежності України під час мирної ходи Маршу Комітету опору диктатури, звинувачуючи у «порушенні громадського порядку».
Нелегітимна влада на чолі з Януковичем намагається ліквідувати будь-які спроби українців вибороти свої права на своїй землі. Активні патріотичні та націоналістичні організації й партії: ВО «Тризуб» ім. Степана Бандери, ВО «Свобода», ГР «Спільна Справа», Братство Св. Луки, ВГО «Патріот України» та звичайні громадяни зазнали політичних переслідувань та репресій.
Комітет Визволення Політв’язнів висловлює свою підтримку активістам патріотичних організацій, які репресовані режимом Януковича сьогодні. Закликаємо всіх, кому небайдужа доля патріотів, які зараз знаходяться під слідством, в катівнях СБУ та МВС, кому небайдужа доля української нації – взяти участь у спротиві політичним репресіям та підтримати націоналістів.
Звертаємось до громадських і політичних діячів, журналістів, митців, блогерів та всіх українців – підтримати нас у захисті героїв, які не побоялися виступити проти злочинного режиму Януковича!
ВГО «Патріот України»
ВО «Свобода»
ОУН (д)
«Жіноча Січ»
«Братство Св. Луки»
«Автономні націоналісти»
«Український Традиціоналістичний Клуб»
ВО «Тризуб» імені Степана Бандери
ГР «Спільна Справа»

Главу донецкой "Просвіти" вызвали на допрос за участие в митинге 24 августа

в twitter в facebook в livejournal в google buzz сохранить ВКонтакте
29 августа 2011 | 15:38
В Донецке милиция вызывает на допрос участников шествия в городе в честь Дня Независимости 24 августа. Об этом сообщили в Донецкой областной организации политичной партии "Фронт змін".

Согласно сообщению, сегодня в 7 часов утра к заместителю председателя Донецкой областной организации Всеукраинского общества "Просвіта", члену областного Комитета сопротивления диктатуре Марии Олийнык пришли домой двое сотрудников Ворошиловского райотдела милиции Донецка - майор Игорь Дешевый и прапорщик Дмитрий Мищенко. Они заявили, что сегодня к 11.00 Олийнык должна явиться в Ворошиловский райотдел милиции в качестве свидетеля "по делу о незаконном праздновании Дня Независимости в Донецке 24 августа".

Олийнык ответила сотрудникам милиции, что прийти в милицию к 11.00 она не сможет, так как сегодня в 10.00 должна быть в Донецком апелляционном админсуде как участник по делу о ликвидации школ № № 3,27 и 100 Макеевки. На это милиционеры заявили, что в случае неявки в милицию к назначенному времени, она "будет препровождена в райотдел", и удалились.

Олийнык около 13.00 сообщила УНИАН, что в милицию она не пошла, поскольку с 10.00 находится в здании Донецком апелляционного админсуда, где проходит судебное заседание с ее участием.

Как сообщалось, рано утром 24 августа Донецкий окружной административный суд вынес решение запретить проводить в городе шествие и митинг в День независимости Украины.

"Суд мотивировал свое решение тем, что организации, подавшие заявки, имеют "разные идеологические позиции" относительно празднования Дня Независимости, и в связи с этим якобы могут возникнуть ситуации с нарушением общественного порядка", - отметил Гатченко.

Напомним, 24 августа в центре Донецка более 300 сторонников оппозиции собрались на площади Ленина под многочисленными флагами НРУ, ВО "Свобода", "Фронта змін", с плакатами и транспарантами, на которых написаны слова Вячеслава Чорновила "Ми українці, це наша земля" и другое. Участники акции возложили к подножию памятника Ленину венок из металлической проволоки с надписью "Катуванцю українського народу". После этого сторонники оппозиции сформировались в колонну и, не мешая движению, прошли по тротуару вдоль улицы Артема к памятнику Тарасу Шевченко. Колонну сопровождали сотрудники милиции.
По материалам: УНИАН

У "справі 24 серпня" допитали керівників Київської міської та Сумської обласної організації ВО "Свобода"

МВС України
МВС України
28 серпня 2011
27 серпня 2011 року в приміщенні Слідчого управління ГУ МВС України у місті Києві відбулися допити у "справі 24 серпня" членів Політради Всеукраїнського об'єднання "Свобода" – голови Київської міської та Сумської обласної організацій Андрія Іллєнка та Ігоря Мірошниченка. Найбільше міліцейських чиновників цікавила діяльність Комітету опору диктатурі.
Допит Андрія Іллєнка тривав 2,5 години. Запитання слідчих стосувалися діяльності Комітету опору диктатурі та самої акції 24 серпня.
"Це прецедент в історії нашої держави, коли українців намагаються притягнути до кримінальної відповідальності за святкування Дня Незалежності.
Немає жодних сумнів, що ця "справа" інспірована у владних коридорах та має на меті відволікати активістів від їхньої діяльності.
Зрозуміло, що "справа 24 серпня" висмоктана з пальця. Адже те, що 24 серпня міліція перекрила вулицю Володимирську, хоча в рішенні суду вона не значилася забороненою для організованого пересування, вкотре доводить: владі хотілося організувати провокацію. Її план провалився, однак активістів все одно тягають по міліцейських відділках", – зазначив Андрій Іллєнко.
Перебування очільника Київської "Свободи" в міліції суттєво затягнулося тим, що слідчий відмовлявся допускати на допит Пилипа Іллєнка, який прийшов із братом у ролі захисника. Щонайменше дві позиції закону свідчили про те, що Пилип має бути допущений на допит, адже він є дипломованим юристом та є близьким родичем, присутність якого на допиті допускається згідно із законодавством. Однак із півгодини слідчий не міг визначити, чи можна вважати Пилипа Андрієвим братом – незважаючи на пред'явлені паспорти, те саме прізвище та по батькові і візуальну схожість.
Допит Ігоря Мірошниченка тривав 1,5 години. Старший слідчий В.М.Трохименко знову цікавився діяльністю Комітету опору диктатурі та організаторами святкування. При чому слідчий ніби вперше чув про існування Комітету і дивувався, як на святкування 20-річчя відновлення української державності в одному місці можуть зібратися стільки тисяч людей.
"Міліціанти не можуть збагнути: для того, щоби святкувати День Незалежності не потрібен організатор. Бо для кожного справжнього українця це є свято, яке мобілізує і згуртовує", - зазначив очільник Сумської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Мірошниченко.
За неофіційною інформацією, найближчим часом на допити викликатимуть й інших чільних діячів ВО "Свобода" – лідера політичної сили Олега Тягнибока та його заступника Андрія Мохника.
Також 27 серпня було допитано активіста Київської міської організації ВО "Свобода" Едуарда Ігольнікова. Його викрали просто на вулиці та шляхом залякування намагалися схилити до "співпраці":http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/023914/
Крім цього, у суботу допитано заступника голови Київської міської організації ВО "Свобода" Руслана Андрійка.
Довідка. 26 серпня свободівців почали масово викликати на допитиhttp://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/023907/
Прес-служба ВО "Свобода"