вівторок, 31 січня 2012 р.

Украина начинает импортировать электроэнергию из России: на Запорожской АЭС остановили один из энергоблоков « Новости | Цензор.НЕТ

Украина начинает импортировать электроэнергию из России: на Запорожской АЭС остановили один из энергоблоков « Новости | Цензор.НЕТ

Украина начнет импорт электроэнергии из России, остановив ее экспорт в Молдову и Беларусь, рассказал главный диспетчер Национальной энергетической компании (НЭК) "Укрэнерго" Константин Ущаповский.

Это временное решение было принято для того, чтобы покрыть дефицит электроэнергии на рынке",— заявил он. Председатель набсовета "Киевэнерго", экс-министр энергетики Иван Плачков отметил, что Украина уже несколько лет является чистым экспортером электроэнергии, сообщаетЦензор.НЕТ со ссылкой на "Коммерсант-Украина".

Дефицит электроэнергии появился после аварии на линии электропередачи в Запорожской области. 27 января в пресс-службе облгосадминистрации сообщили, что Запорожская атомная электростанция снизила производство и остановила один из шести энергоблоков из-за падения опоры ЛЭП в Великобелозерском районе. Обрушение произошло вследствие того, что части опоры были отпилены нелегальными сборщиками металлолома. В решении Совета оптового рынка электроэнергии от 30 января говорится, что покрыть дефицит электроэнергии попытались за счет поставок с тепловых электростанций. Но ТЭС не справились с увеличением нагрузки из-за резкого похолодания. В связи с этим в Украине по состоянию на 30 января, по данным ОРЭ, не работало 9 энергоблоков ТЭС и один энергоблок АЭС. "Сыграла свою роль и изношенность основных фондов государственных генераций",— пояснил Плачков. 

Читайте также на Цензор.НЕТ, Из-за морозов Газпром сокращает поставки газа в Европу 

Для покрытия дефицита можно было запустить газо-мазутные блоки ТЭС. Но, как отмечается в письме совета ОРЭ премьер-министру Николаю Азарову от 30 января, которое цитируется в вышеупомянутом решении, это крайне негативно отразилось бы на экономических показателях генерирующих предприятий, поскольку цены на мазут и российский природный газ весьма высоки. В письме указывается, что с декабря 2011 года рентабельность производства электроэнергии на украинских ТЭС составляет минус 17%, а общие убытки генерирующих предприятий за декабрь 2011 года—январь 2012 года достигли 650 млн грн. Поэтому совет ОРЭ обратился к премьер-министру с просьбой разрешить импорт электроэнергии "как временную меру на период чрезвычайной ситуации". "Газо-мазутные блоки на ТЭС являются очень энергоемкими, себестоимость производства электроэнергии превышает 1,2 тысячи гривен за МВт ч при оптовой рыночной цене в январе-феврале 645,13 гривен за МВт ч. Если запустить газо-мазутные блоки, убытки генераций при нынешней цене газа за две недели превысят 30 миллиона долларов",— считает старший аналитик ИК Dragon Capital Денис Саква. 

В пресс-службе ДТЭК заявили, что 30 января "Востокэнерго" подписало договор с российской "Интер РАО ЕЭС" об импорте до 500 МВт ч электроэнергии по ровному графику. Поставки начнутся сегодня. В компании также уточнили, что готовы ограничить экспорт электроэнергии в Белоруссию и Молдавию и взять на себя риски международных контрактов. О прекращении поставок электроэнергии в Беларусь и Молдову сообщили и в пресс-службе ГПВД "Укринтерэнерго". "Если электроэнергию не импортировать из России, то именно тепловая генерация понесет убытки от ее производства на газомазутных блоках, что снизит привлекательность предприятий отрасли накануне предстоящей приватизации",— отметил Саква. В нынешней ситуации убытки лягут на плечи экспортеров электроэнергии, отмечает эксперт. 

В решении совета ОРЭ говорится, что ремонт линии электропередачи продлится минимум до 12 февраля. Президент "Энергетической консалтинговой группы", экс-министр топлива и энергетики Алексей Шеберстов не исключает повторения подобных ситуаций в будущем. "Проблема возникла не сегодня. Государственные генерации на протяжении многих лет недостаточно финансировали свою модернизацию и развитие, и в результате износ основных фондов достиг чрезвычайного уровня. Поэтому в форс-мажорных ситуациях дополнительных мощностей не хватает",— сказал он. Ранее президент НАК "Энергетическая компания Украины" Петр Омеляновский заявлял, что все украинские государственные генерации выработали так называемый "парковый ресурс", то есть требуют неотложной модернизации. Более того, у 72,5% энергоблоков исчерпался и "разрешенный индивидуальный ресурс", после которого их эксплуатация запрещена. В то же время директор департамента электроэнергетики Минэнерго Никита Константинов отмечал, что для первоочередного обновления мощностей ТЭС Украине необходимы инвестиции в размере 96 миллиарда гривен. Проблема дополнительных мощностей генерирующих компаний может быть решена после их приватизации, отмечает Саква. "Государство должно создать условия, при которых тепловые генерации будут работать с прибылью, для чего необходимо повысить тарифы на электроэнергию и стимулировать инвестиции",— говорит он. 

Вшанування Героїв Крут відбулося, попри заборони судів і локальні сутички

Україна вшанувала роковини бою під Крутами яскравими смолоскипами, співами на морозі, сутичками, заборонами та мистецькими перфомансами

«Ми в бій ідемо...»
Аж до самого завершення київська акція відбувалася мирно. Хто бажав – дістав смолоскип із етикеткою «Смолоскип бамбуковий», навчився його не перевертати, щоби не розлити паливо, та й рушив у колоні з Майдану на «Арсенальну». Були тут і підлітки, й літні люди, яким непросто було долати рух угору.
Колона гучно скандувала проукраїнські гасла, відчайдушно співала про «батька Бандеру, що знов до нас прийде…» Щоправда, свободівські гасла на кшталт «Свобода» прийде – порядок наведе!» підтримували не всі.
«Взагалі-то я не дуже люблю цю організацію, – розповів один із учасників маршу, Андрій. – Але хочу вшанувати пам’ять про подвиг молодих українців. Що ж мені робити – сидіти вдома? Сьогодні вони роблять правильну справу, тому я підтримую».
Вже на «Арсенальній» почались провокації. З метро вистрибнули молодики у масках і спробували зчинити бійку. Чи, як зауважив сайт антифашистів «Самозахист», «мирно висловлювати протест».
«Близько 20 антифашистів мали намір мирно висловити свій протест проти акції праворадикальних сил, але були відразу заарештовані на виході з метро, – читаємо на сайті. – Керівники ВО «Свобода», за вказівкою яких були взяті під варту молоді люди, звинувачують антифашистів у тому, що вони намагалися зірвати «траурну акцію патріотичних сил», хоча це не відповідає дійсності.
Двадцять антифашистів не могли зірвати захід ультраправих, у якому брали участь близько тисячі осіб. Їхньою метою було мирно висловити свою позицію, зокрема, скандуючи гасла. При собі вони не мали піротехніки».
З цією версією не погоджуються учасники жалобної акції: «Вони відразу вишукалися так, як для бійки, це кидалося в очі, – каже Мирослав. – Та й перегляньте відео: хіба це мирне висловлення протесту?»
Київська сутичка була упереджена, в Донецьку все відбувалося значно жорсткіше. А ось у Запоріжжі, наприклад, непорозумінь вдалося уникнути... через заборони. Доволі дивні.
Без Волошина та смолоскипів
Здійснити ходу в Запоріжжі виявилося справою непростою. Власну акцію цього самого дня – несподівану «зустріч з народним депутатом» – на тому самому місці в той самий час, що й націоналісти, вирішили провести запорізькі представники КПУ. Отже, суд заборонив обидва заходи.
Комуністи виявилися законослухняними й на місце зустрічі не з’явилися. Інакше вчинили організатори жалобного маршу в пам’ять про Крути.
«Уявіть геніальність судів! – тішаться учасники маршу. – Суд заборонив проводити акцію… одній конкретній людині, яка подавала заявку! Тож свободівець каже міліціонеру: «У постанові написано заборонити проводити марш Волошину Іллі. Де Волошин? Немає!»
І марш відбувся. Близько ста членів «Свободи», ГО «Сокіл», організації «Патріот України» та позаорганізаційних патріотів пройшли центром Запоріжжя.
«Щоправда, довелося відмовитися від запалення смолоскипів», – розповіли учасники акції. – Цього вимагала міліція через «пожежну безпеку».
Невеликий ексцес стався у Ніжині: тут представники спецпідрозділів заарештували чотирьох юнаків, які нібито використовували піротехнічні засоби – фаєри. Але півтисячна колона припинила ходу, повернулася на місце подій і міліцію змусили звільнити затриманих.
Запалити свічки
Несподівано тихо згадали героїв Круг в Одесі. Акцію навіть ніхто і не намагався зірвати.
марш в Одесі
Про подвиг полеглих згадали близько двох сотень учасників заходу. Під гаслом «Вони загинули, щоб ми жили» люди пройшли центральними вулицями міста. Одеські патріоти скандували «Крути, Крути – вас не забути!», «Пам'ятай про Крути!», «Україна понад усе!», «Степан Бандера – наш герой!».
Колона одеситів традиційно зупинилась біля місця загибелі Максима Чайки. Його пам'ять вшанували запаленням свічок і хвилиною мовчання. Завершився марш мітингом біля пам’ятника Франку.
Без якихось надзвичайних пригод відбувся марш і в Кіровограді. Акція завершилася панахидою за загиблими студентами.
марш у Кіровограді
На марші у Кривому Розі були присутні ВО «Свобода», «Народна Самооборона», НРУ, ГО «Просвіта», ГО «Наступ», небайдужі громадяни та «міліція, що на початку кількісно переважала небайдужих громадян», як зауважив один із учасників. Все минуло мирно. Акція завершилася концертом соліста гурту «Самі Свої» Олега Сухарєва.
«Теплим ти нам не потрібен»
Концерт пам’яті героїв відбувся, певна річ, і у Львові, але напередодні, точніше кажучи 28 січня. Тут виступили не лише українські праві гурти, такі як «Сокира Перуна» та «Нахтігаль», а й сусіди з Угорщини.
марш у Львові
Наступного дня сам марш, що цілком передбачувано для Міста Лева, відбувся масово. Автономних націоналістів Львова, як і киян, без смолоскипів не залишили.
У Херсоні акцією керували представники БЮТ. Тут також справили панахиду за крутянами. «Проповідь отцю Калиті добре вдалася, – розповідають учасники акції. – Особливо сподобалась цитата: «Ти можеш бути або гарячим, або холодним. Теплим ти нам не потрібен».
Мирні вшанування пам’яті героїв Крут відбулися в Харкові, Луцьку, Вінниці та інших українських містах. Символічно, що у різних куточках країни цитували ті самі слова зі Звернення до українського студентства, оприлюднені в «Новій Раді» 11 січня 1918 року: «…одностайно ставши під прапор борців за волю України проти напасників, які хочуть придушити все, що здобуто було нами довгою, тяжкою героїчною працею. Треба за всяку ціну спинити той похід, який може призвести Україну до страшної руїни і довговічного занепаду… У цей час злочинно бути байдужим». Паралелі видалися актуальними.

12 фактов о политсиле САМ

Дата: 31.01.2012, 18:53
  166   1

Дорогі друзі))

Величезне, спасибі за дуже цікаві та правильні запитання та зауваження, висловлені в оголошенні про започаткування громадсько-політичної мережі САМ!

Зараз тут на них будуть відповіді, АЛЕ:

1. На все і повно зараз не відповім фізично.

2. Все що тут є – моя особиста думка а не позиція мережі. Втім, я думаю, є якась кореляція;)

3. Спершу рекомендую прочитать текст, що писався – ще у п'ятницю – Єгором Соболєвим

Отож, 12 фактів про мережу САМ

Вас викрито! Ваш «САМ»- проект влади, який покликаний забирати голоси у опозиційних кандидатів на мажоритарках!

Чесна соціологія має визначити, хто достойний стати альтернативним владі кандидатом на тому чи іншому окрузі. «За» такий варіант уся українська опозиція. І ми – за. Крім того, ми проти практики кулуарного формування списків, що призводить до тушкування щойно обраних грошовитих «котів у мішках». За людину мають говорити не гроші, а її справи.

Та що САМівці взагалі зробили, що так пнуться у владу?!

Більшість з нас у громадському житті багато років. У кожного є ряд досягнень. Я лінюсь говорити «за всю Одесу», а от конкретно «Збережи старий Київ» saveoldkyiv.org, до якого я належу – ініціатива, яка зупинила ряд скандальних будівництв у центрі Києва, сприяла створенню визначних місць у столиці, захистила ряд природних об'єктів від нищення.

Все – _самі_. Без політиків та спонсорів.

Так ви ж усі журналісти! Хаха, чергова дискусійна тусовка журіків!

По-перше, у нас багато ВИХІДЦІВ з журналістського середовища, а це різні речі. Більшість з нас вже давно займається керівною, організаційною роботою, має досвід законодавчих ініціатив, бере участь у судових тяганинах. (Ліричний відступ. Я, приміром, за освітою економіст, працював свого часу у інвестиційній компанії, а також у мінекономіки. Далі, дійсно, три роки був журналістом, а потім започаткував свою справу у медіабізнесі. Для експерименту був радником на громадських засадах міністра економіки і не відчував ніякого дефіциту компетентності.)

По-друге, не варто недооцінювати журналістів. 16 березня 2008 року активісти "Збережи Старий Київ" (в основному журналісти) вдесятьох перекрили вулицю Шовковичну. І двадцять міліціонерів їх так і не змогли спакувати;)

По-третє, вихідці з журналістики, котрі пройшли, скажімо, в ВР по квоті опозиції – хтось став тушкою? Хтось скаже, що вони не провели нормальні закони (Закон про доступ до публічної інформації – просто бомба)? Погодьтесь, це не найгірші солдати опозиції.

Вибачте за багатослів'я. А взагалі в суботу було повно юристів та підприємців. Просто з журналістикою неможливо зав'язати;)

Як ви ставитеся до існуючої влади – чи будете ви до неї в непримиримій опозиції, чи буде з нею співпрацювати?

Співпрацювати не будемо. До узурпаторів ставимося як до узурпаторів.

Ви за повалення диктатури, як саме ви готові допомогти опозиції, яка є?

Ми є опозицією і ми за повалення, ми готові допомагати. І навіть приймати допомогу від них;) Ми вже допомагаємо, професійно критикуючи владу та рятуючи опозиціонерів від репресій. Приміром, Єгор Соболєв допомагає тим політичним в'язням податкового майдану, яких "статусні опозиціонери" кинули напризволяще...

Ви вважаєте Юлію Тимошенко та Юрія Луценка політв'язнями?

Тю блін. Однозначно так.

Яке ваше ставлення до українських опозиційних партій?

Надвзичайно критичне, мать їх. Лідери їх мали б каятися. Але вже нема потреби, бо хто по тюрмам, а хто по політичним притулкам, спокутують гріхи. Люди у їх списках, котрих ми свого часу таврували, зараз – тушки. Втім, опозиціонери не роблять висновків і все одно беруть в списки людей за гроші. Цією страшенною дурістю вони нищать країну.

Як ви можете обіцяти, що прийшовши в парламент від нової ваші кандидати тут же не приєднаються до існуючої більшості від ПР?

У нас немає бізнесів, на які можна натиснути. У нас є історія спротиву режиму (цьому і попереднім) без сподівання на будь-який зиск від цього. Звісно, кожна людина може впасти, але з нами, як ми вважаємо, у українського виборця буде найкращий шанс.

Ви справді готові битися за жертвувати собою з силами режиму?

Багато хто з нас б'ється і жертвує вже немало років. Далі ясно;)

У чому відмінності ідеї вашої політсили від пропозиції Тимошенко – «У владу – моральні і духовні авторитети нації»?

Абсолютно ні в чому. Шкода, що авторитети не будуть самотужки повсякденно керувати країною – їм хтось має у цьому допомагати.

Ви без програми і взагалі без нічого. Це несерйозно! Де програма?!

Ми стартували позавчора. Програма – серйозний текст, буде пізніше. А взагалі, є така фраза «messenger is the message». Програма – це те, що ми вже робимо. Ми, за висловом Ганді, намагаємось бути тими змінами, котрих прагнемо.

Але любителів Великих Текстів ми ще вдовольнимо, обов'язково!

Який формат співпраці ви пропонуєте людям? Де підтримка створенню нових осередків?

Ми назвалися САМ не випадково. Це мережа самодостатніх громадських ініціатив та індивідуальних активістів. Поки формат співпраці зрозумілий – робіть що завгодно, аби не суперечило нашим принципам. Потрібна конкретна допомога – звертайтесь. Хочете допомогти/приєднатись, але не знаєте як – звертайтесь.




Закрытие ex.ua. Далее – расстрел.

31 січня 2012, 20:14
Попытки МВД представить наезд на файлообменник как "борьбу с пиратами" не выдерживают никакой критики. И вот почему.

ex.ua – это транспорт. Так же, как prostoprint.com, infostore.org. Так же, как facebook, vkontakte и google docs. И этим транспортом пользуются люди – с разными целями.

Я сел в Пежо и отвез ребенка на тренировку. А завтра наркоман сел в другой Пежо и сбил десять человек. Пошлем УБОП на заводы Пежо?

Согласно европейским и международным нормам интернет-транспорт не несет ответственности за действия пользователей в том случае, если сознательно не оказывает содействие недобросовестным юзерам.

В ex.ua была внедрена политика взаимодействия с владельцами авторских прав – пусть несовершенная, но ресурс рос быстрее, чем его внутренняя инфраструктура. Сознательно они пиратов не покрывали.

Зачем же тогда закрыли ex.ua и infostore? Да все очень просто: нашим кибермилиционерам НЕ ХВАТАЕТ УМА И КВАЛИФИКАЦИИ по-настоящему расследовать юзер-генератед-преступления. Следователь по особо важным делам Ольга Хобот, которая ведет дело Простопринта, услышав словосочетание "автоматические делегирование субдомена после регистрации пользователя", подвисает на несколько минут.

Если МВД будет искать настоящих виновных в нарушении авторских прав, то есть пользователей, которые произвели загрузку – score zero, результатом будет жесточайший факап. Ну некому там. Единственный способ оправдывать свое существование – мочить файлообменники и другие социальные ресурсы, ОНИ ИНАЧЕ НЕ МОГУТ, НЕ ОБУЧЕНЫ.

А чего Вы удивляетесь? Вы это видели раньше: наши "соколы-беркуты" опозорились на всю Европу, когда с танками и гранатометами не могла противостоять трем чеченским мужчинам. Зато очень классно разгоняют студентов с футболками и арестовывают бабушку с венком.

Так что в истории с ex.ua принципиально нового ничего нет. Не в пиратстве тут дело, а в том, что украинская милиция из правоохранительного органа превратилось в ТУПОЕ КАРАЮЩЕЕ ПОЛЕНО. Которое для остановки кровотечения из носа перетягивает жгутом горло.

P.S. А для интернет-предпринимателей вывод следующий: поскольку 99% сегодняшних востребованных веб-ресурсов так или иначе полагаются на социальность и юзер-генерейтед контент – нам в этой стране делать нечего. И пусть Мыкола Янович сам создает айпэд по новой. Он может:-).

P.P.S. А народный дидос в качестве благодарности МВД – очень даже стойкая идея. Запостите кто-то в комментах инструкцию, что и где надо исполнить на локальном компьютере. Ну очень интересно миллионам украинских пользователей сегодня вечером ЧАСТО-ЧАСТО посетить сайт МВД:-).

Денис Олейников

Фаны Баварии объявили "войну" Газпрому. ФОТО « Фоторепортажи | Цензор.НЕТ

Фаны Баварии объявили "войну" Газпрому. ФОТО « Фоторепортажи | Цензор.НЕТ

Закрытие EX.UA - плевок в лицо каждому украинцу - Правоохранители совершили очень глупый и непродуманный шаг. У украинцев забрали право на повышение своего культурного уровня. Не все в нашей стране народные депутаты, и не у всех зарплата 20 000 гривен, 95% населения не может тратить 300-500 гривен на покупку лицензионного фильма. - LB.ua

Закрытие EX.UA - плевок в лицо каждому украинцу - Правоохранители совершили очень глупый и непродуманный шаг. У украинцев забрали право на повышение своего культурного уровня. Не все в нашей стране народные депутаты, и не у всех зарплата 20 000 гривен, 95% населения не может тратить 300-500 гривен на покупку лицензионного фильма. - LB.ua

EX.UA ЗАКРЫТ

Рубрика: Технологии Тема: 
Сегодня перестал работать самый крупный украинский сервис хранения информации EX.UA. Кроме того, остановлено обслуживание и домена EX.UA. Уже вчера некоторые украинские пользователи не могли попасть на сайт, так как там стояло ограничение доступа по IP-адресам.

Пока никаких подробностей нет. Мы пытаемся связаться с владельцами проекта.
Следите за новостями.

Економічне диво по-українськи. На Волині побудували найліпшу адмінспоруду Східної Європи

27 сiчня, 10:41
Волынь
На Волині побудували найліпшу адмінспоруду Східної Європи
Вiкна 22:00
Де в Україні жити добре? Посеред українського села найліпший сільський спорткомплекс у Східній Європі. Амбулаторія сімейної медицини з власною соляною шахтою. Та сільрада у стилі хай-тек. А на депозитах органів самоврядування понад чотири мільйони гривень. Це не мрії, а реалії чотирьох сіл на Волині.
Марія Наумівна, найактивніша старожилка села, пам`ятає коли тут було жити недобре. Каже: років зо двадцять тому село загиналося. Нині тутешнє життя-буття характеризує улюбленим словом «люкс».
Марія Войтишина, пенсіонерка (с.Боратин):
Дороги були паскудні, води не було. В колодязі тільки була вода. І вода зараз люкс. Дороги – асфальт. Світло є на вулиці.
На чотири села Боратин, Новостав, Голишів та Рованці одна сільська рада. Керує в будівлі у стилі хай-тек. В ЄС її визнали найліпшою адмінспорудою Східної Європи. Лише за півроку вона постала на місці смітника.
Сергій Яручик, боратинський сільський голова:
Була старенька пошта на цьому місці. Були смітники, чагарники. Це приміщення у нас в області називають капітолієм, волинським капітолієм.
Ще один привід пишатися. Офіційно найліпший сільський спорткомплекс у Східній Європі. На п’яти гектарах поля для футболу, баскетболу, волейболу та тенісні корти. Улітку тут ганяють м’яча на траві не гіршій від європейських арен.
Володимир Марчук, директор спорткомплексу «Боратин»:
Сто тисяч гривень. Це перший раз, як ми засівали. Сюди пішло 460 кг трави. І в рік два рази ми її досіваємо.
А це сільська амбулаторія. Два поверхи з євроремонтом, денний стаціонар, сім медиків, обладнання на мільйони та послуги, які в українських селах здебільшого бачили лише телевізором.
У цій сільській амбулаторії охочі можуть вставити зуби, видалити небажане волосся і зробити чистку шкіри і не лише. Тут є власна соляна шахта. Для профілактики захворювань органів дихання та травлення кисневий коктейль у поєднанні з сорокахвилинним сеансом дихання іонами солі Солотвинських порід.
Так може зажити чи не кожне село аби бажання було і не крали, певен сільський голова. Боратинське економічне диво пояснює передусім не близькістю до обласного центру, а співпрацею влади, інвесторів і громади. Землю підприємцям тут не просто продають.
Сергій Яручик, боратинський сільський голова:
Якщо бізнес іде заробляти кошти, він обов’язково має вкласти і свої власні кошти. Для простих людей щось зробити. Відповідно ми заключали договори на реалізацію якоїсь інвестпрограми.
У господарстві місцевого багатія сто коней.
А під його капотом 250-т кінських сил. Бізнесмен на прізвище Москвич їздить на «Хаммері» і називає його бобиком. За кілька останніх років вклав в села Боратинської ради понад тридцять мільйонів.
Степан Москвич, керівник сільгосппідприємства:
Хто в офшори, хто куди ховає, хто в калитки, ну, а ми є уродженці даної території і хочемо, щоб після нас була якась згадка про нас.
Старожилка ж Марія Наумівна певна: їхнім селам ще є до чого прагнути. Мріє про новенький будинок культури. Бо клубу вже замало. Там нині репетиція сільського хору, що за неповні два роки здобув звання народного.
Сергій Шуляк, керівник народного аматорського хору «Пісенне перевесло»:
Це не просто село. Це автономна республіка боратинська.
А ще Марія Наумівна мріє про банкетну залу.
Марія Войтишина, пенсіонерка (с.Боратин):
Щоб і весілля можна там відгуляти, і хрестини і, якщо я вже вмру, щоб там мене відспівали. Ну, церква в нас є. Але щоб там обід зробили. Цього можете не казати. Я ще вмирати не збираюся. Так… років з 50.
А ось вихованець боратинського дитсадочка, що визнано найліпшим сільським в Україні, Мишко мріє стати боратинським сільським головою. Аби збудувати замок.
Мишко Демчина, вихованець дитячого садочка «Сонечко»:
З цегли. Превисокий. Люди будуть приїжджати сюди, дивитися на замок.