Економічне диво по-українськи. На Волині побудували найліпшу адмінспоруду Східної Європи
27 сiчня, 10:41

На Волині побудували найліпшу адмінспоруду Східної Європи
Вiкна 22:00
Де в Україні жити добре? Посеред українського села найліпший сільський спорткомплекс у Східній Європі. Амбулаторія сімейної медицини з власною соляною шахтою. Та сільрада у стилі хай-тек. А на депозитах органів самоврядування понад чотири мільйони гривень. Це не мрії, а реалії чотирьох сіл на Волині.
Марія Наумівна, найактивніша старожилка села, пам`ятає коли тут було жити недобре. Каже: років зо двадцять тому село загиналося. Нині тутешнє життя-буття характеризує улюбленим словом «люкс».
Марія Войтишина, пенсіонерка (с.Боратин):
Дороги були паскудні, води не було. В колодязі тільки була вода. І вода зараз люкс. Дороги – асфальт. Світло є на вулиці.
На чотири села Боратин, Новостав, Голишів та Рованці одна сільська рада. Керує в будівлі у стилі хай-тек. В ЄС її визнали найліпшою адмінспорудою Східної Європи. Лише за півроку вона постала на місці смітника.
Сергій Яручик, боратинський сільський голова:
Була старенька пошта на цьому місці. Були смітники, чагарники. Це приміщення у нас в області називають капітолієм, волинським капітолієм.
Ще один привід пишатися. Офіційно найліпший сільський спорткомплекс у Східній Європі. На п’яти гектарах поля для футболу, баскетболу, волейболу та тенісні корти. Улітку тут ганяють м’яча на траві не гіршій від європейських арен.
Володимир Марчук, директор спорткомплексу «Боратин»:
Сто тисяч гривень. Це перший раз, як ми засівали. Сюди пішло 460 кг трави. І в рік два рази ми її досіваємо.
А це сільська амбулаторія. Два поверхи з євроремонтом, денний стаціонар, сім медиків, обладнання на мільйони та послуги, які в українських селах здебільшого бачили лише телевізором.
У цій сільській амбулаторії охочі можуть вставити зуби, видалити небажане волосся і зробити чистку шкіри і не лише. Тут є власна соляна шахта. Для профілактики захворювань органів дихання та травлення кисневий коктейль у поєднанні з сорокахвилинним сеансом дихання іонами солі Солотвинських порід.
Так може зажити чи не кожне село аби бажання було і не крали, певен сільський голова. Боратинське економічне диво пояснює передусім не близькістю до обласного центру, а співпрацею влади, інвесторів і громади. Землю підприємцям тут не просто продають.
Сергій Яручик, боратинський сільський голова:
Якщо бізнес іде заробляти кошти, він обов’язково має вкласти і свої власні кошти. Для простих людей щось зробити. Відповідно ми заключали договори на реалізацію якоїсь інвестпрограми.
У господарстві місцевого багатія сто коней.
А під його капотом 250-т кінських сил. Бізнесмен на прізвище Москвич їздить на «Хаммері» і називає його бобиком. За кілька останніх років вклав в села Боратинської ради понад тридцять мільйонів.
Степан Москвич, керівник сільгосппідприємства:
Хто в офшори, хто куди ховає, хто в калитки, ну, а ми є уродженці даної території і хочемо, щоб після нас була якась згадка про нас.
Старожилка ж Марія Наумівна певна: їхнім селам ще є до чого прагнути. Мріє про новенький будинок культури. Бо клубу вже замало. Там нині репетиція сільського хору, що за неповні два роки здобув звання народного.
Сергій Шуляк, керівник народного аматорського хору «Пісенне перевесло»:
Це не просто село. Це автономна республіка боратинська.
А ще Марія Наумівна мріє про банкетну залу.
Марія Войтишина, пенсіонерка (с.Боратин):
Щоб і весілля можна там відгуляти, і хрестини і, якщо я вже вмру, щоб там мене відспівали. Ну, церква в нас є. Але щоб там обід зробили. Цього можете не казати. Я ще вмирати не збираюся. Так… років з 50.
А ось вихованець боратинського дитсадочка, що визнано найліпшим сільським в Україні, Мишко мріє стати боратинським сільським головою. Аби збудувати замок.
Мишко Демчина, вихованець дитячого садочка «Сонечко»:
З цегли. Превисокий. Люди будуть приїжджати сюди, дивитися на замок.